MarketingNaukaPaństwoPolitykaPolskaTechnologie

Radni Kraśnika zmienili zdanie i jednak 5G i Wi-Fi są spoko

Kraśnik strefą wolną od LGBT…

Mieszkańcy Kraśnika nie spodziewali się takiej popularności, jaką przyniosą im decyzje władz miasta. Pięć lat temu poprzednie władze miasta pojechały do Częstochowy zawierzyć Kraśnik Matce Boskiej. Głośna była też sprawa odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego w tym mieście.

Potem radni przyjęli tak zwaną ustawę anty-LGBT, tworząc w Kraśniku tak zwaną ,,strefę wolną od LGBT”. ,,Strefa wolna od LGBT” to potoczna nazwa obszarów, które objęte zostały uchwałą organu samorządu terytorialnego deklarującą, że jest to teren wolny od tak zwanej „ideologii LGBT”. Kiedy we wrześniu okazało się, że regiony, na terenie których ustanowiono takie strefy, mogą stracić unijne fundusze w Kraśniku zawrzało.

Miasto przez decyzję Rady mogło stracić nawet 10 milionów euro, czyli 45 milionów złotych. Jeden z radnych, Paweł Kurek próbował unieważnić tę uchwałę, ale wniosek przepadł stosunkiem głosów 11-9. Kurek przekonuje, że uchwała może przynieść jeszcze inne negatywne konsekwencje.

Przedsiębiorca, gdy będzie miał do wyboru kilkadziesiąt miejsc w Polsce na ulokowanie swojej inwestycji, po prostu może pominąć samorządy postrzegane jako homofobiczne. Są podstawy sądzić, że nieheteronormatywny przedsiębiorca, nawet jeśli miałby mieć gorsze warunki, to wybierze inny samorząd niż nasz.

… i od 5G XD

Na uchwale antyLGBT jednak się nie skończyło, a Kraśnik ponownie stał się obiektem kpin i żartów. W marcu do Urzędu Miejskiego w Kraśniku wpłynęła petycja Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G. Jak można wnioskować po samej nazwie stowarzyszenia, petycja wyrażała sprzeciw  wobec sieci 5G. Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G uznało również, że należy zdemontować sieci Wi-Fi w kraśnickich szkołach. To jednak dalej nie wszystko. Uczniowie tamtejszych szkół mieliby mieć obowiązek przełączania telefonów w tryb samolotowy oraz definitywny zakaz używania tychże podczas przerw. Oczywiście wszystko ze względu na zdrowie mieszkańców.

Zdawać by się mogło, że petycja o takiej treści spotka się jedynie z rozbawieniem radnych. Tak się jednak nie stało. Choć pismo przeleżało parę miesięcy, radni w końcu postanowili zmierzyć się z kolejnym wymyślonym zagrożeniem i poddać petycję głosowaniu. 9 radnych zagłosowało za, 6 przeciw, 3 osoby zaś wstrzymały się od głosu.

5G już jest spoko

Po tej decyzji sieć zalało tsunami prześmiewczych memów. Internauci nie zostawili na Kraśniku suchej nitki i nazywali decyzję władz miasta ,,ciemnogrodem” i ,,powrotem do średniowiecza”. Mieszkańcy Kraśnika raczej nie spodziewali się i nie chcieli takiej popularności.

Część samorządowców zawnioskowała o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcą teraz uchylić uchwałę anty5G, ponieważ ich zdaniem nie spełnia warunków formalno-prawnych. Radni przekonują, że zostali wprowadzeni w błąd i ,,zarówno Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, jak też Rada Miasta, nie dysponowała rzetelnym i całościowym opracowaniem dotyczącym argumentacji zawartej w treści pisma, jak i przedstawionym przez przedstawiciela wnioskodawców podczas sesji”.

Mając na uwadze fakt, że bezpośrednio po podjęciu uchwały (…) w przestrzeni publicznej pojawiło się stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące technologii, o której mowa w petycji, powołujące w swej treści naukowe publikacje dotyczące wpływu energii elektromagnetycznej na organizm, zasad pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego, procedury lokalizacji stacji bazowych oraz nadzoru Inspekcji Ochrony Środowiska nad ich funkcjonowaniem, Rada Miasta doszła do przekonania o konieczności ponownego rozparzenia zasadności argumentacji zawartej w skierowanym piśmie.

Sesja zaplanowana jest na dziś na godzinę 16:oo.

Ziobro da pieniądze gminom ,,wolnym od LGBT” z funduszu dla osób dotkniętych przemocą?

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close