PaństwoPolitykaPolskaPrawo

Kinga Duda jako doradczyni swojego taty, weźmie się za wymiar sprawiedliwości

Córka doradcą ojca

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została powołana na stanowisko doradcy społecznego Prezydenta RP, czyli swojego ojca. Jako doradca społeczny Kinga Duda nie otrzyma wynagrodzenia za swoją pracę. Oznacza to, że Kinga Duda pracuje dla swojego ojca za darmo lub jak ktoś woli – za wpis do CV.

Kindze Dudzie nie będzie przysługiwać ani budżet, ani ochrona, ani samochód służbowy.

– zapewnia w rozmowie z Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP.

Awans dla córki prezydenta i tak wywołał falę krytyki i zarzuty o nepotyzm. Zatrudnienie córki przez prezydenta dziwi byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przyznał, że on czasem też pytał swoje dzieci o radę, na przykład w kwestii działalności organizacji pozarządowych, ale nigdy nie pomyślał nawet, żeby je zatrudnić.

Wyznaczając doradców, prezydent chce oczywiście wyróżnić pewne osoby, ale też wskazać na ważne dla siebie środowiska. A na jakie środowisko chce wskazać prezydent Duda, przyjmując do pracy społecznej swoją córkę? Że wyjątkowo ważna jest dla niego rodzina?

– ironizuje były prezydent.

Jak dodaje Komorowski, doradcy prezydenta nie mają sprecyzowanych obowiązków. Według Komorowskiego funkcja doradcy prezydenta może bardzo pomóc Kindze Dudzie w przyszłej karierze. Będzie mogła w końcu pojawiać się na ważnych spotkaniach, w tym na międzynarodowych konferencjach. A bycie blisko prezydenta otwiera wiele drzwi.

Córka prezydenta zajmie się wymiarem sprawiedliwości

Kancelaria Prezydenta RP zapowiedziała, że porady Kingi Dudy nie będą dotyczyły konkretnych obszarów życia państwa. Tego prezydent raczej wymaga od doradców, którzy otrzymują pensję. Córka prezydenta w roli społecznego doradcy nie będzie miała konkretnych obowiązków. Ma za to „doradzać na bieżąco”.

Okazuje się, że to nieprawda. Jak informuje Fakt, zaledwie 24-letnia Kinga Duda w kancelarii swojego ojca zajmie się wymiarem sprawiedliwości. Z uwagi na wykształcenie w zakresie prawa amerykańskiego, córka prezydenta zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. Sędziowie pokoju działają między innymi w Stanach Zjednoczonych. Pracują w sądach najniższej instancji i orzekają w sprawach dotyczących drobnych przestępstw.

Jak informuje Fakt, córka prezydenta przygotowała już projekt, który bardzo spodobał się innej doradczyni prezydenta Zofii Romaszewskiej:

Przygotowała doskonałe opracowanie na temat sędziów pokoju. Była nadzwyczajna, niezwykle kompetentna, zaangażowana, sympatyczna i bardzo normalna.

– chwali Romaszewska.

Źródło: Fakt

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close