HandelPolskaPrzemysłTechnologie

InPost przygotowuje się na kolejną falę pandemii. Firma uruchomiła drugą centralną sortownię

InPost się rozwija

Ze względu na rosnące zainteresowanie usługami, w tym zwiększonymi wolumenami spowodowanymi nawrotem epidemii koronawirusa, InPost powiększa swoje zaplecze logistyczne. Firma uruchomiła właśnie drugą po sortowni w Piotrkowie Trybunalskim centralną sortownię w P3 Logistic Parks Mszczonów.

Nowy obiekt o powierzchni 17 300 m2 pełni funkcję centrum cross dockowego, obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla rejonu Warszawy. Centrum logistyczne zlokalizowane jest 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 i autostrad A2 oraz A1. Takie usytuowanie ma pozwolić na wydajne i wygodne połączenie logistyczne z całą Polską.

Niestety, mamy spodziewany nawrót liczby zakażeń – a obawy o rozwój pandemii są coraz większe. Od początku traktowaliśmy temat COVID-19 jako najpoważniejsze wyzwanie dla branży logistycznej. Przewaga technologiczna, jaką dają Paczkomaty oraz możliwość zarządzania przesyłkami przez smartfon powodują, że sieć InPost bije rekordy popularności – korzystanie z Paczkomatów jest o wiele bezpieczniejsze niż odbieranie przesyłek w punktach stacjonarnych. Nowa sortownia centralna pomoże nam obsłużyć dodatkowe wolumeny przesyłek.

– powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Więcej paczkomatów

Z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na usługi logistyczne InPost rozbudowuje w tym roku również sieć Paczkomatów.

Obecnie mamy już zdecydowanie ponad 8 000 maszyn w całej Polsce i cały czas rozstawiamy kolejne. Dlatego nasze zaplecze logistyczne musi być przygotowane na kolejne fale przesyłek, obsługujące dodatkowe maszyny. Przy czym dwie równorzędne sortownie centralne zapewniają bezpieczeństwo dostaw w razie konieczności ograniczenia pracy w jednej z nich lub nawet jej czasowego wyłączenia

– dodał Brzoska.

Ośmiotysięczny paczkomat uruchomiono w drugiej połowie września. InPost systematycznie rozwija swoją infrastrukturę logistyczną. W zeszłym roku firma wynajęła łącznie 107 950 m2 powierzchni magazynowych. InPost był także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r. (w sumie 57 863 m2), wyprzedzając DHL i Pocztę Polską.

Paczkomaty InPost funkcjonują również za granicą. Oprócz Polski, firma pod swoim szyldem działa w Wielkiej Brytanii i Włoszech. W 2019 roku w Wielkiej Brytanii było ponad 800 Paczkomatów, a we Włoszech około 300. Firma wygrała przetarg na dostawę Paczkomatów dla miasta Salzburg w Austrii – w mieście stanie 1000 maszyn. Paczkomaty były wykorzystywane w sieciach lokalnych firm kurierskich lub pocztowych w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia i Australia.

Przy tak dobrych wynikach InPostu, plany państwowej Poczty Polskiej wywołują uśmiech na twarzy.

Poczta Polska będzie konkurować z InPostem.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close