PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Cała Polska czerwoną strefą? Najwyraźniej zmierzamy w tym kierunku

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Prof. Simon: Cała Polska będzie wkrótce czerwoną strefą – Rzeczpospolita wita nas artykułem poświęconemu pandemii. Musimy otwierać nowe oddziały. Tych zakaźnych jest zdecydowanie za mało na taką skalę epidemii – uważa prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Jak pan ocenia strategię walki z pandemią nowego ministra zdrowia? Władza nie ma walczyć, a organizować. Walczy ochrona zdrowia i społeczeństwo. Rząd ma przedstawiać racjonalne posunięcia organizacyjne. Te zasady, które wprowadza aktualne ministerstwo, są bardziej uporządkowane, racjonalne i dostosowane do przebiegu epidemii niż prowadzone przed wrześniem. Wszystko to przecież dzieje się przy jednoczesnej bardzo słabej ochronie zdrowia.
https://www.rp.pl/Covid-19/201009519-Prof-Simon-Cala-Polska-bedzie-wkrotce-czerwona-strefa.html
JAK RZĄD MÓWI, ŻE DAMY RADĘ, TO DAMY RADĘ

Rolnicy wściekli na PiS. Blokowali drogi w całej Polsce – czytamy na stronie RMF 24. O godzinie 10:00 w całym kraju rozpoczęły się blokady dróg: rolnicy z OPZZ i AGROunii protestują w ten sposób przeciwko przygotowanej przez PiS i popartej publicznie przez Jarosława Kaczyńskiego “Piątce dla zwierząt”. “Jeżeli ustawa przejdzie w tej formie, w jakiej jest, to nas, małych rolników, ona zamorduje” – powiedział RMF FM jeden z protestujących. Inny podkreślał: “Nie może być tak, że człowiek z miasta, co nie ma pojęcia o wsi, chce wsią rządzić. (…) Jedzenie nie pochodzi z marketu, tylko od rolnika”. Według zapowiedzi, zablokowanych miało zostać 100 tras w całym kraju.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rolnicy-wsciekli-na-pis-blokowali-drogi-w-calej-polsce-mapa-,nId,4778517
ZA NOWYM MINISTREM ROLNICTWA ROLNICY TEŻ PEWNIE NIE BĘDĄ PRZEPADAĆ

Turyści tłumnie ruszyli po swoje pieniądze. Chcą blisko 90 mln zł zwrotów za odwołane wakacje, pisze Business Insider. Od tygodnia obowiązują nowe zasady zwrotu należności za niezrealizowaną z powodu COVID-19 wycieczkę. Podróżni złożyli już ponad 26 tys. wniosków – pisze “Dziennik Gazeta Prawna”. “DGP” przypomina, że zgodnie z nowymi przepisami pieniędzy za odwołany wyjazd nie zwraca już biuro podróży, lecz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W tym celu należy się zarejestrować i złożyć wniosek. Musi to również zrobić organizator wycieczki. Dane z obu źródeł zostaną porównane i jeśli wszystko będzie się zgadzać, nastąpi wypłata.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/ufg-zwroty-za-odwolane-wyjazdy-na-wakacje-dla-turystow/nc1sek8
CIEKAWE JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ WAKACJE W PRZYSZŁYM ROKU

KAS wykryła ładunek 5,2 tys. ton odpadów w gdyńskim porcie, informuje strona Ministerstwa Finansów. Kontrola 214 kontenerów z udziałem inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku wykryła ok. 5,2 tys. ton odpadów w postaci gleby, ziemi i kamieni. Według deklaracji przewozowych w kontenerach miały znajdować się nasiona roślin. Przywóz tego typu odpadów wymaga wcześniejszego zgłoszenia i zgody Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni złożył zawiadomienie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nielegalnym przemieszczaniu odpadów. Do czasu zakończenia postępowania, odpady pozostaną pod dozorem celnym. Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi również Prokuratura Rejonowa w Gdyni.
https://www.gov.pl/web/kas/kas-wykryla-ladunek-52-tys-ton-odpadow-w-gdynskim-porcie
TAKA TAM PRZESŁYKA Z TURCJI

Minister potwierdza – Warszawa w żółtej strefie – głosi nagłówek Rzeczpospolitej. Od najbliższej soboty na liście miejsc objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z epidemią koronawirusa znajdzie się Warszawa – potwierdził w radiowej Trójce wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie – mówił w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, będzie to oznaczało obowiązek noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych w stolicy – pod dachem i pod gołym niebem – od północy w sobotę.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201009493-Minister-potwierdza—Warszawa-w-zoltej-strefie.html
TO JUŻ TYLKO CZEKAĆ NA CAŁĄ POLSKĘ W CZERWONEJ

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Robert Lewandowski szantażowany przez Cezarego Kucharskiego? Potężne pieniądze – pisze Super Express. Takiej afery w polskiej piłce nie było! Super Express ustalił, że Robert Lewandowski przez wiele miesięcy miał być szantażowany! Według naszych informacji śledczy wkrótce otrzymają bardzo mocne dowody świadczące o tym, że Cezary Kucharski, czyli były menadżer „Lewego”, szantażował kapitana naszej piłkarskiej reprezentacji! Próbował wymusić od piłkarza Bayernu Monachium kilkadziesiąt milionów złotych za… milczenie. Informatorzy Super Expressu przekonują, że Kucharski gra materiałami, które według niego mają świadczyć o tym, że Lewandowski oszukuje niemiecką skarbówkę. Były menadżer miał zapewnić piłkarza, że da mu spokój, jeśli otrzyma kilkadziesiąt milionów, Szantaż trwał wiele miesięcy.
https://sport.se.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/tylko-w-super-expressie-wojna-kucharskiego-z-lewandowskim-aa-FnzA-SpQ4-dvaU.html
SPOKOJNIE ROBERT, MESSI I RONALDO TEŻ MAJĄ PROBLEMY ZE SKARBÓWKĄ CO CHWILA

Facebook usunął wpis Trumpa. Chodzi o koronawirusa, informuje Polsat News. Facebook usunął wpis prezydenta USA Donalda Trumpa z powodu “złamania zasad dotyczących dezinformacji na temat COVID-19”. Informacje te potwierdził CNN rzecznik firmy, Andy Stone. “Nadchodzi sezon grypowy! Wiele osób rocznie, czasem ponad 100 tys., pomimo szczepionki, umiera z powodu grypy. Czy zamierzamy zamknąć nasz kraj? Nie, nauczyliśmy się z tym żyć, tak jak uczymy się żyć z Covidem, dla większości populacji o wiele mniej śmiertelnym” – brzmi wpis Trumpa w mediach społecznościowych.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-06/facebook-usunal-wpis-trumpa-chodzi-o-koronawirusa/
OSTROŻNIE BO ZARAZ TRUMP ZDELEGALIZUJE SOCIAL MEDIA

SpaceX rozpoczyna testy „kosmicznego internetu”. Na początku dwa kraje, donosi Wprost. Elon Musk poinformował, że wraz z ustawieniem się nowej partii satelitów na odpowiedniej orbicie, ruszą publiczne testy internetu Starlink. Na razie będzie on dostępny wyłącznie dla klientów w Stanach Zjednoczonych i południowej części Kanady, ale szef SpaceX zapowiedział, że do testów dołączą kolejne kraje. Stanie się to tak szybko, jak zgodę wydadzą odpowiedni regulatorzy. Po raz pierwszy satelity Starlink wystrzelono w maju 2019 roku. Docelowo na orbicie znaleźć się ma ponad 12 tys. satelitów, które komunikując się ze sobą, stworzą dwie sztuczne konstelacje. Jednak z nich ma się składać z 4409, druga z 7518 satelitów Starlink.
https://biznes.wprost.pl/technologie/internet/10373881/spacex-rozpoczyna-testy-kosmicznego-internetu-na-poczatku-dwa-kraje.html
CZY KRAŚNIK JEST GOTOWY NA TAKI ATAK Z KOSMOSU?

PGE tnie zatrudnienie! Obecnie czeka na ochotników do odejść! Polska Grupa Energetyczna (PGE) uruchomiła Program Dobrowolnych Odejść. Pracownicy, którzy sami zrezygnują, mają otrzymać specjalne świadczenia. Jeśli zainteresowanie będzie małe, dojdzie do zwolnień grupowych. Jedna z największych grup energetycznych w Polsce musi ciąć zatrudnienie. Kontrolowana przez państwo PGE uruchomiła Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników zatrudnionych w spółce PGE S.A. Zarząd przyznaje, że od wielu miesięcy były prowadzone analizy danych finansowych, prognoz i trendów w branży energetycznej oraz – szerzej – w polskiej i europejskiej gospodarce.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/10/07/pge-tnie-zatrudnienie-obecnie-czeka-na-ochotnikow-do-odejsc/
KAPITANIE PAŃSTWO, RATUJ

W bankach coraz drożej. Niektóre opłaty absurdalne, stwierdza Business Insider. Rada Polityki Pieniężnej pozostała głucha na apele Związku Banków Polskich i bankowców w sprawie podniesienia stóp procentowych. Ich wysokość pozostała na niezmienionym poziomie, a wraz z nim problem z wypracowaniem przez banki zadowalającego udziałowców zysku. Dlatego ratują się m.in. przerzucaniem kosztów na klientów w postaci wyższych opłat za transakcje. Cezary Stypułkowski, szef mBanku ostrzega, że niska rentowność banków zagraża całej gospodarce. W obliczu braku odpowiedzi władz na apele środowiska, banki nie mogą pozostać bierne i nadal będą indywidualnie szukać sposobów na poprawę wyników.
https://businessinsider.com.pl/finanse/banki-szukaja-pieniedzy-przerzucajac-oplaty-na-klientow/y9h72jw
MOŻE TRZEBA BĘDZIE ZMIENIĆ BANK ZA JAKIŚ CZAS

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to

Nowy urlop dla pracowników! Dodatkowe trzy dni wolnego – czytamy w nieco clickbaitowym nagłówku Super Expressu. Bolt rozszerza pakiet benefitów pracowniczych o urlop psacierzyński. Członkowie zespołu platformy, którzy zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska otrzymają 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu. 3 dni płatnego urlopu to czas, który będzie można przeznaczyć na ułatwienie nowemu domownikowi zmiany otoczenia, wzmocnienie więzi z pupilem i zaaklimatyzowanie w nowym domu. O zaległy urlop psacierzyński mogą się ubiegać wszyscy pracownicy Bolt, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydowali się na adopcję czworonoga.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/nowy-urlop-dla-pracownikow-dodatkowe-trzy-dni-wolnego-trzeba-spelnic-jeden-warunek-aa-NpwQ-6pRq-Jrkw.html
NO CIEKAWA KONCEPCJA

Resort Jacka Sasina zatrudnił sobie makijażystkę za 10 tysięcy złotych. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w resorcie aktywów państwowych ministrowie korzystają z usług profesjonalnej makijażystki. Umowę zawarto w połowie lipca i obowiązuje do końca tego roku. Wykonawcą usługi jest „Kosmetolog Mobliny. Monika Kędzierska-Tymon”. Wartość umowy opiewa na 10 tysięcy złotych. Na internetowej stronie kosmetyczki możemy odnaleźć zdjęcia make upu znanych osób, między innymi aktorki Joanny Koroniewskiej, prezenterki telewizyjnej Agnieszki Hyży czy popularnego wykonawcy Sławomira Zapały z żoną.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/10/07/resort-sasina-zatrudnil-sobie-makijazystke-za-10-tysiecy-zlotych/
TEN CZŁOWIEK JEST NA USTACH WSZYSTKICH, ZASŁUŻYŁ

Inwestycje w apartamenty. Dlaczego warto celować w te luksusowe? – zdradzają Filary Biznesu. Poszukiwaniom apartamentów inwestycyjnych zawsze towarzyszy przemyślana weryfikacja lokalizacji – zarówno pod kątem najpopularniejszych kierunków wypoczynku, jak i walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych konkretnego miejsca. Nie wystarczy bowiem wytypować popularny turystycznie region. Równie ważne, a być może najważniejsze, jest znalezienie w jego obrębie unikatowej lokalizacji. Takiej, która zapewni odwiedzającym wszelkie dogodności, będzie obiecująco wyróżniała się na tle pozostałych… i będzie miała „to coś”.
https://filarybiznesu.pl/inwestycje-w-apartamenty-dlaczego-warto-celowac-w-te-luksusowe/a6435
KRAŚNIK Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ MA „TO COŚ”, W DODATKU JEST „WOLNY” OD CAŁEJ MASY RZECZY

Koronakryzys. Czy Polacy ubezpieczają się chętniej? – zastanawiają się Filary Biznesu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CUK Ubezpieczenia, 8,36% respondentów zadeklarowało, że w trakcie pandemii wykupiło ubezpieczenie na życie. Zdaniem ekspertów firmy, COVID-19 nie przyczynił się znacząco do wzrostu sprzedaży ubezpieczeń na życie – CUK Ubezpieczenia obserwuje średnią dynamikę wzrostu sprzedaży tego produktu rzędu 103% w okresie od marca do lipca 2020. W tym samym badaniu 39,91% respondentów deklaruje, że posiada ubezpieczenie na życie. Mimo rosnącej popularności tych ubezpieczeń, nadal są one traktowane przez Polaków trochę po macoszemu. Dla porównania ubezpieczenie NNW wykupuje 62,75% badanych.
https://filarybiznesu.pl/koronakryzys-czy-polacy-ubezpieczaja-sie-chetniej/a6433
NIEKTÓRZY NAWET TWIERDZĄ, ŻE PANIE, PANDEMII TO NIE MA, SPISEK

“Unijne dofinansowanie do pogrzebu”. O nowej metodzie oszustów pisze Polsat News. 88-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego została okradziona przez oszusta, podającego się za pracownika MOPS-u. Wmówił on seniorce, że urząd może przyznać jej unijne dofinansowanie do organizacji pogrzebu, po czym ukradł z jej domu 6 tys. złotych.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-07/unijne-dofinansowanie-do-pogrzebu-nowa-metoda-oszustow/?ref=slider

4289 nowych przypadków zakażeń, zmarło 75 osób. Nowego lockodownu miało nie być, ale coś czujemy, że rząd już szykuje kolejne restrykcje. Czy lasy pozostaną otwarte? Tego nie wiemy.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close