EnergetykaPolska

PGE Obrót ostrzega przed oszustami wzywającymi do zapłaty!

Firma PGE Obrót zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych ostrzega klientów przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty. Apeluje o nieotwieranie podejrzanych maili.

Jak poinformował rzecznik prasowy spółki Mariusz Majewski, pracownicy firmy w ostatnim czasie otrzymują wiele zgłoszeń o podejrzanych wiadomościach e-mail, które docierają do klientów PGE.

Korespondencja wysyłana m.in. z adresów: inf@alphaglyx.com, pgetest@sldscan.com, test@acp.org, test@urespect.org zawiera informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości znajduje się również link do płatności online – dodał.

Majewski zaapelował do klientów, którzy otrzymali takie maile, o ich zignorowanie.

Prosimy nie otwierać linków prowadzących do płatności. Apelujemy również o przekazanie ostrzeżeń rodzinie i znajomym – podkreślił rzecznik.

W przypadku wątpliwości klienci PGE Obrót mogą zadzwonić na numer infolinii PGE: (+48) 422 222 222.

Jak zaznaczył Majewski, wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a strony blokowane.

Każda próba oszustwa jest również zgłaszana do organów ścigania – podał.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close