MediaPaństwoPolitykaPolskaPrawoSportTechnologie

Kraśnik zmieni nazwę klubu LKS Tęcza, bo to “promocja LGBT”? Trolling internautów wszedł za mocno

Klub sportowy promuje LGBT?

W zeszłym tygodniu do Urzędu Miasta w Kraśniku trafiła petycja w sprawie delegalizacji lub zmiany nazwy klubu piłkarskiego Ludowy Klub Sportowy “Tęcza” Kraśnik. Petycja została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej i nad jej rozpatrzeniem zajmą się radni na najbliższej sesji rady miasta.

Jesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny. Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT. Otwarci wrogowie Państwa krytykują Państwa dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G. Państwa niezłomna postawa to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków!

– czytamy w treści petycji.

W dalszej części pisma autorzy przekonują, że nazwa klubu promuje “ideologię LGBT”:

Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały.

Trolling wszedł za mocno

Chociaż na stronie urzędu dane autorów petycji są zamazane, ich odszukanie nie było takie trudne. Okazuje się, że za pismo odpowiadają admini ruchu społecznego Ruch Ośmiu Gwiazd. Co ważne, sama petycja jest zwyczajnym żartem i trollingiem. Skontaktowaliśmy się z adminami profilu, by zapytać ich o petycję. Ci nie kryją zaskoczenia i rozbawienia.

To miał być żart. Chcieliśmy pokazać jak absurdalne uchwały podejmują radni z Kraśnika, którzy wszędzie widzą zagrożenie – a to ze strony LGBT, a to ze strony 5G i Wi-Fi. Wysłaliśmy tę petycję z przekonaniem, że po prostu nie zostanie przyjęta, a tu się okazuje, że radni będą nad tym głosować. Powiem szczerze, kiśniemy niemiłosiernie. XD

– czytamy w przesłanej odpowiedzi.

Jak zapowiadaliśmy, tak zrobiliśmy.Wysłaliśmy petycję do Rady Miasta w Kraśniku w sprawie delegalizacji lub zmiany nazwy LKS Tęcza Kraśnik.Nie pozwolimy na promocję ideologii eldżibiti!

Opublikowany przez Ruch Ośmiu Gwiazd Sobota, 26 września 2020

Przypomnijmy, że Kraśnik w maju 2019 r. przyjął ustawę dotyczącą „powstrzymania ideologii LGBT”, która tworzyła na terenie gminy tak zwaną ,,strefę wolną od LGBT”. W lutym tego roku współpracę z Kraśnikiem zawiesiła francuska gmina Nogent-sur-Oise. Minister spraw zagranicznych Norwegii poinformowało, że gminy, które przyjmują deklaracje niezgodne z wartościami zawartymi w umowach partnerskich, nie będą mogły liczyć na fundusze unijne. Kraśnik przez przyjętą ustawę może stracić nawet 10 mln euro.

Na uchwale antyLGBT jednak się nie skończyło, a Kraśnik ponownie stał się obiektem kpin i żartów. W marcu do Urzędu Miejskiego w Kraśniku wpłynęła petycja Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G. Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G uznało również, że należy zdemontować sieci Wi-Fi w kraśnickich szkołach. To jednak dalej nie wszystko. Uczniowie tamtejszych szkół mieliby mieć obowiązek przełączania telefonów w tryb samolotowy oraz definitywny zakaz używania tychże podczas przerw. 

Zdawać by się mogło, że petycja o takiej treści spotka się jedynie z rozbawieniem radnych. Tak się jednak nie stało. Choć pismo przeleżało parę miesięcy, radni w końcu postanowili zmierzyć się z kolejnym wymyślonym zagrożeniem i poddać petycję głosowaniu. 9 radnych zagłosowało za, 6 przeciw, 3 osoby zaś wstrzymały się od głosu. 

Po tej decyzji sieć zalało tsunami prześmiewczych memów. Internauci nie zostawili na Kraśniku suchej nitki i nazywali decyzję władz miasta ,,ciemnogrodem” i ,,powrotem do średniowiecza”. Ostatecznie podczas nadzwyczajnej sesji radni opowiedzieli się za wycofaniem się z poparcia dla uchwały anty5G.

Kraśnik: Przeciwnicy 5G przyszli na posiedzenie Rady Miasta w opaskach warszawskich powstańców

Źródło: Spotted Lublin

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close