PaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Kolejny rekord zakażeń, a premier chce ogłaszać… program wzmacniania patriotyzm i budowy masztów

Szpitale już nie wyrabiają

Koronawirus jest coraz większym problemem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnym rekordzie 6 526 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło też kolejnych 116 osób. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 141 804, a zgonów do 3 217.

Wiele szpitali w całej Polsce alarmuje o dramatycznej sytuacji w służbie zdrowia. Na granicy wydolności są m.in. szpitale w Gdańsku i w Krakowie, Cieszynie, Radomiu. Lekarze walczący z pandemią już nie dają rady. Pacjenci z koronawirusem są coraz częściej leczeni na tych samych oddziałach co pozostali chorzy. W wielu miejscach brakuje łóżek, a pacjenci odsyłani są do innych placówek.

W dokumentach wojewodów dla ministra zdrowia sytuacja jest opanowana, w rzeczywistości to zapaść.

– mówi dr Grzesiowski.

Wiele osób obwinia o taki stan rzeczy polski rząd. Zwracają uwagę, że rządzący przez kilka miesięcy nie przygotowali Polski na kolejną falę pandemii. Zamiast tego zajęci byli wewnętrznymi wojenkami lub aferami, która sami wywołali.

7 miesięcy przygotowań rządu na drugą falę pandemii: oklaski dla lekarzy, propaganda sukcesu w TVPiS, zamykanie i otwieranie lasów, wybory, których nie było, walka o stołki w Zjednoczonej Prawicy, atakowanie osób LGBT, miliony na respiratory widmo, miliony za bubel z Antonowa i kolegi ministra i wycieczka na Kanary, łamanie obostrzeń przez rząd, premier przekonuje, że wirus już jest w odwrocie i nie trzeba się go bać. To się samo komentuje.

– opisuje Dariusz Szczotkowski, socjolog i prezes Stowarzyszenia Niskie Składki.

Respiratory? Dostaniecie flagi

Informacja o kolejnym rekordzie zakażeń zbiegła się w czasie z zaplanowanym ogłoszeniem przez Premiera Morawieckiego wielkiego programu patriotycznego “Polska na TAK!”. Program ma obejmować wiele obszarów działań i skupiać się na wzmacnianiu patriotyzmu. Zakłada on między innymi zwiększenie liczby godzin historii w szkołach oraz wsparcie innych inicjatyw szkolnych związanych z propagowaniem i wzmacnianiem patriotyzmu. W ramach działań prorodzinnych ma powstać również Instytut ds. Rodziny i Demografii.

Dodatkowo jednym z działań ma być też ustawienie przed każdą szkołą masztu z flagą Polski. Jak podaje portal wPolityce.pl, nowy patriotyczny program ma być “odpowiedzią na ideologiczną ofensywę lewicy” i skupiać się na “edukacji, kulturze, sztuce i sektorze organizacji pozarządowych”.

Fala krytyki

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Pomysł budowy patriotycznych masztów w czasie pandemii spotkał się z tsunami krytyki. Internauci twierdzą, że rządzący są odklejeni od rzeczywistości. Co tu dużo mówić, zostawiamy głos komentującym:

Źródło: wPolityce

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close