HandelPolskaZdrowie i medycyna

GPW przekaże zysk z akcji Allegro w dniu debiutu na walkę z koronawirusem!

Giełda Papierów Wartościowych poinformowała w czwartek, że zarząd spółki zdecydował przekazać 680 tys. zł – cały zysk z tytułu obrotu akcjami spółki Allegro w dniu ich debiutu – na walkę z COVID-19. Decyzję tę zatwierdziła Rada Giełdy – zaznaczyła GPW.

Wartość obrotu akcjami Allegro na sesji 12 października wyniosła niemal 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile przez pół roku wyniosły obroty na całym rynku NewConnect zrzeszającym obecnie 376 mniejszych spółek.

Doszliśmy do wniosku, że najlepiej świętuje się poprzez dzielenie tego sukcesu z innymi. W związku z tym postanowiliśmy całkowity zysk Giełdy z pierwszego dnia notowań akcji Allegro, 680 tys. zł, przeznaczyć na wsparcie walki z koronawirusem – powiedział prezes GPW Marek Dietl.

Zauważył jednocześnie, że większą część przychodów z obrotu akcjami uzyskują biura i domy maklerskie, zaś na samą giełdę przypada między 10 a 30 proc. przychodu.

Pragniemy zaapelować do pozostałych uczestników rynku, aby część dochodów z pierwszego dnia obrotu akcjami Allegro również przekazali na walkę z koronawirusem. Podzielmy się tym sukcesem polskiego rynku kapitałowego z całym społeczeństwem, a szczególnie z tymi, którzy zostali dotknięci pandemią – dodał Dietl.

Cieszymy się, że w tym trudnym dla społeczeństwa okresie, Zarząd i Rada Giełdy postanowiły wykazać się wyjątkową solidarnością z podmiotami zaangażowanymi w bezpośrednią walkę z koronawirusem i całkowity dochód z obrotu akcjami Allegro na tej wyjątkowej, poniedziałkowej sesji przeznaczyć właśnie na walkę z COVID-19 – oświadczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, cytowany w komunikacie GPW.

Giełda przypomniała, że w marcu przekazała 1 mln zł darowizny dla Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Siedlcach i Radomiu na zakup sprzętu umożliwiającego wykonywanie badań w kierunku wykrywania wirusa SARS-CoV-2.

Na początku maja ruszyły pracownie diagnostyczne wykorzystujące zakupiony sprzęt – dodała GPW.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close