PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Branża fitness zapowiada protesty, lekarze odpowiadają Sasinowi

Dzisiejsze Plotki stoją newsami dotyczącymi pandemii, choć nie tylko. Co słychać w mediach po ogłoszeniu nowych obostrzeń?

CBA u Romana Giertycha. W jakim jest stanie? Czy jest z nim kontakt? – dzień rozpoczynamy od artykułu Super Expressu. Roman Giertych, który 15 października został zatrzymany przez CBA, obecnie znajduje się w szpitalu. Adwokat zemdlał podczas przeszukania jego domu i został przetransportowany karetką do szpitala. – Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych – informuje na swojej stronie internetowej CBA. Roman Giertych zemdlał podczas przeszukiwania jego domu i został przetransportowany do szpitala. Jego żona kilka godzin temu poinformowała, jaki jest stan jego zdrowia. – Wbrew temu co twierdzi Stanisław Żaryn ja po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu – napisała Barbara Giertych na Twitterze.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zona-giertycha-o-jego-stanie-zdrowia-jest-powazny-zagrazajacy-zdrowiu-i-zyciu-aa-qBwf-vpgj-k9td.html
ŻYCZYMY ZDROWIA

Lekarze pokazują Sasinowi wymowne zdjęcia z dyżurów. “My już po kawusi” – czytamy w nagłówku Gazety.pl. Jacek Sasin zarzucił części lekarzy, że nie chce wykonywać swoich obowiązków. Medycy postanowili mu odpowiedzieć. W sieci opublikowali zdjęcia, które pokazują ich zaangażowanie w walkę z epidemią koronawirusa. “Panie Sasin, ten system JESZCZE działa tylko dzięki nam, pielęgniarkom, ratownikom i innym ludziom zaangażowanym w pracę” – napisał jeden z nich. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja skierował list do polityka, w którym zażądał natychmiastowych przeprosin i wyraził swoje oburzenie słowami Sasina. “Pana wypowiedź jest policzkiem wymierzonym całemu środowisku i podważa zaufanie do zawodu lekarza i lekarza dentysty” – napisał w piśmie.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26396809,lekarze-pokazuja-sasinowi-wymowne-zdjecia-z-dyzurow-my-juz.html#do_w=46&do_v=58&do_a=289&s=BoxNewsLink
SASIN DAJE Z SIEBIE WSZYSTKO TO CHCE ŻEBY INNI TEŻ DAWALI

Dramatyczny zapis rozmów dyspozytorek pogotowia z zespołami ratunkowymi. Mamy nagrania, pisze Business Insider. Karetki jeżdżą po całej Warszawie i odbiją się od szpitalnych drzwi. Jak w przypadku placówki przy ul. Stępińskiej. Często nawet interwencja policji nie pomaga. Mamy nagrania, na których słychać, jak funkcjonuje pogotowie ratunkowe, gdy codziennie pojawia się kilka tysięcy nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Karetki pogotowia z pacjentami czekają nawet po kilka godzin przed szpitalami. Z nagrań, do których dotarła redakcja Business Insider Polska, wynika, że wydolność wielu placówek medycznych jest na wyczerpaniu, a system stanął na krawędzi załamania.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-brak-miejsc-w-szpitalach-nagranie-dyspozytorni/907gz4n
OBOSTRZENIA WCHODZĄ OD PONIEDZIAŁKU, MOŻE BĘDZIE LEPIEJ

Premier ogłosił nowe obostrzenia i nowe powiaty w czerwonych strefach! W strefie żółtej działalność gastronomii została ograniczona do godzin 6-21. W pozostałych godzinach możliwe jest tylko serwowanie posiłków na wynos. Ponadto w lokalach gastronomicznych zajęty może być co drugi stolik. Ponadto w transporcie publicznym wprowadzono limit miejsc siedzących 50% lub wszystkich miejsc do 30%. W weselach i imprezach okolicznościowych może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Zakazana jest zabawa taneczna. Te obostrzenia jako jedyne nie wejdą w życie 17 tylko 19 października. W przypadku uroczystości religijnych obowiązuje limit 1 osoby na 4 metry kwadratowe, a w przypadku zgromadzeń publicznych do 25 osób. Na nauczanie hybrydowe przechodzą szkoły wyższe i ponadpodstawowe. Wszystkie wydarzenia sportowe będą musiały odbywać się bez udziału publiczności. W przypadku wydarzeń kulturalnych wprowadzono limit do 25% udziału publiczności. Zawieszona została również działalność basenów, aquaparków i siłowni.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/10/15/premier-oglosil-nowe-obostrzenia-i-nowe-powiaty-w-czerwonych-strefach/
A COŚ CZUJEMY, ŻE TO JESZCZE NIE KONIEC

Będzie protest branży fitness. „Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu”, czytamy w Fakcie. „Nie ma na to zgody nikogo z nas, nie ma ku temu żadnych podstaw” – czytamy w oświadczeniu Polskiej Federacji Fitness. „Zamknięcie oznacza dla większości z Nas definitywny koniec” – twierdzi PFF. „Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić” – czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness.
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/koronawirus-protest-branzy-fitnes-w-warszawie-zamkniete-silownie/4wbd9ks
A W PAŹDZIERNIKU STUDENCI ZWYKLE KUPOWALI MASOWO KARNETY…

Dzieje się też w rozmowach pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią

Unia już nie przejmuje się ultimatami Borisa Johnsona, stwierdza Rzeczpospolita. Przywódcy Unii nie przejmują się już zbytnio ultimatami brytyjskiego premiera, tak wiele ich było. Zebrani w ten czwartek i piątek w Brukseli, wcale nie szykowali się do zamknięcia rokowań o przyszłej współpracy między Królestwem i Wspólnotą, choć we wrześniu Boris Johnson zapowiedział, że po 15 października nie zamierza prowadzić negocjacji. W projekcie wniosków ze spotkania, do którego dotarł Reuters, napisano, że Unia daje sobie jeszcze kilka tygodni na dokończenie rozmów i oczekuje w tym czasie „ustępstw” ze strony Wielkiej Brytanii. Mówiono o zwołaniu specjalnego szczytu UE w połowie listopada w celu zawarcia ostatecznego porozumienia.
https://www.rp.pl/Brexit/201019547-Unia-juz-nie-przejmuje-sie-ultimatami-Borisa-Johnsona.html
Z DRUGIEJ STRONY W INNYM TONIE PISZĄ FILARY BIZNESU

Blisko porozumienia UE z Wielką Brytanią – twierdzą Filary Biznesu. Główny brytyjski negocjator w rozmowach z Unią Europejską David Frost powiedział premierowi Borisowi Johnsonowi, by nie zrywał rozmów, bo zawarcie porozumienia w sprawie umowy o wolnym handlu jest możliwe w ciągu dwóch tygodni – podał w czwartek “The Times”. W rozmowach pozostają trzy główne kwestie – rybołówstwo, dostosowanie się przez Wielką Brytanię do przyszłych unijnych regulacji w takich kwestiach jak prawa pracownicze, ochrona środowiska, prawa konsumenckie, a zwłaszcza pomoc publiczna oraz to, kto ma rozstrzygać ewentualne spory w przyszłych relacjach.
https://filarybiznesu.pl/blisko-porozumienia-ue-z-wielka-brytania/a6584
I KOMU TU WIERZYĆ?

Będzie dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców? Jest możliwość dalszego zadłużania, informuje Wprost. Pierwsza tarcza antykryzysowa daje możliwość dalszego zadłużania państwa. Jeśli dojdzie do drugiego lockdownu, możliwe będzie wyemitowanie obligacji na ok. 42 mld zł. Premier zapewnił, że pomoc na ratowanie miejsc pracy cały czas płynie do przedsiębiorców. Przypomniał także, że działania pomocowe są ogłaszane w stosunku do najbardziej potrzebujących branż. Za przykład podał tarczę 5.0., czyli wsparcie dla branży turystycznej.
https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10377185/bedzie-dodatkowe-wsparcie-dla-przedsiebiorcow-jest-mozliwosc-dalszego-zadluzania.html
KLUBY FITNESS INACZEJ TO WSZYSTKO WIDZĄ

Firmy przygotowane na drugą falę koronawirusa, choć obaw nie brakuje. Jest nowe badanie, czytamy na stronie Polskiego Radia. Firmy są gotowe na drugą falę pandemii – wynika z badania KoronaBilans MŚP Krajowego Rejestru Długów. 60 proc. z nich zadeklarowało, że podjęło już odpowiednie działania. Najbardziej zmobilizowani są przedstawiciele średnich przedsiębiorstw. Prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej Adam Łącki, komentując wyniki badania KRD pod patronatem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, wskazał, że choć polscy przedsiębiorcy są bogatsi o doświadczenia związane z pierwszą falą pandemii, nie są wolni od obaw o najbliższą przyszłość.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2602523,Firmy-przygotowane-na-druga-fale-koronawirusa-choc-obaw-nie-brakuje-Jest-nowe-badanie
I NIE MA SIĘ CZEMU DZIWIĆ

Kolejny rekord w Czechach. Blisko 10 tys. zakażeń na dobę, pisze Rzeczpospolita. W Czechach w ciągu doby wykryto 9721 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – to największy przyrost liczby zakażeń w tym kraju od początku epidemii. W liczących 10,7 mln mieszkańców Czechach wykryto jak dotąd 149010 zakażeń koronawirusem. Liczba ofiar COVID-19 w Czechach w ciągu doby wzrosła o 58 do 1230. Rząd czeski alarmuje, że przy tak szybkim wzroście liczby zakażeń pod koniec października w szpitalach może zabraknąć miejsc dla chorych na COVID-19. W Pradze ma powstać specjalny szpital polowy, w którym leczeni będą zakażeni koronawirusem.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201019503-Kolejny-rekord-w-Czechach-Blisko-10-tys-zakazen-na-dobe.html
MY TEŻ POWINNIŚMY ROZWAŻYĆ POSTAWIENIE TAKIEGO W WARSZAWIE

Ale wróćmy może do Polski…

Amazon daje pracę w Polsce. 2 tys. dodatkowych stanowisk do końca roku, informuje Wprost. – Od wielu lat jesteśmy aktywni na polskim rynku i z radością ogłaszamy, że nasz zespół powiększył się do 18 tys. pracowników. Jestem szczególnie dumny z tego, że udało się to osiągnąć w roku tak pełnym wyzwań. Cieszę się (…). Zapewniamy też możliwości rozwoju zawodowego profesjonalistom, od menedżerów operacyjnych, inżynierów, ekspertów ds. HR, finansów i IT, po absolwentów gotowych dołączyć do naszego zespołu – powiedział Marian Sepesi, regionalny dyrektor ds. operacji na Europę Środkowo-Wschodnią. Ponadto, rozpoczęto rekrutację na 10 tys. stanowisk sezonowych na okres przedświąteczny.
https://biznes.wprost.pl/handel/10376992/amazon-daje-prace-w-polsce-2-tys-dodatkowych-stanowisk-do-konca-roku.html
I TO JEST JAKAŚ POZYTYWNA INFORMACJA

Branży targowej grozi całkowita zapaść, twierdzi Business Insider. Co trzecia firma z branży targowej do końca roku zwolni połowę załogi – wynika z badań Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Jej przedstawiciele alarmują, że wprowadzenie czerwonych stref w największych miastach Polski doprowadzi je do upadłości – podaje piątkowa “Gazeta Wyborcza”. Dziennik napisał, że wprowadzenie strefy czerwonej w miastach targowych, takich jak Warszawa i Kraków, oznacza odwołanie większości targów zaplanowanych do końca 2020 roku, także w pierwszym kwartale 2021 roku – alarmuje Polska Izba Przemysłu Targowego. – Nasza branża pozostanie w zastoju najdłużej, bo aż 13 miesięcy, bez przychodów i zysków. Bez wsparcia rządowego czeka nas bankructwo – mówi „Gazecie Wyborczej” Beata Kozyra, prezes zarządu PIPT.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/branza-targowa-w-czasie-pandemii-zakaz-organizacji-targow/06z4858
A TO JUŻ GORSZA WIADOMOŚĆ

GPW przekaże zysk z akcji Allegro w dniu debiutu na walkę z koronawirusem! Giełda Papierów Wartościowych poinformowała w czwartek, że zarząd spółki zdecydował przekazać 680 tys. zł – cały zysk z tytułu obrotu akcjami spółki Allegro w dniu ich debiutu – na walkę z COVID-19. Decyzję tę zatwierdziła Rada Giełdy – zaznaczyła GPW.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/10/15/gpw-przekaze-zysk-z-akcji-allegro-w-dniu-debiutu-na-walke-z-koronawirusem/
DOCENIAMY

Szpital prosi siostry zakonne o pomoc, czytamy na stronie gorzowskiego szpitala. Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp, zwrócił się do Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce z prośbą o pomoc w zapewnieniu opieki pielęgnacyjnej pacjentom zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2 przebywającym w oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala. Szpital potrzebuje osób do wykonywania czynności pielęgnacyjnych, przy których nie jest wymagane wykształcenie pielęgniarskie. Siostrom, które zdecydują się pomóc w opiece i pielęgnacji pacjentów z COVID szpital oferuje całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie stanowiskowe powiększone o 20% w stosunku do obowiązującej w szpitalu stawki.
http://www.szpital.gorzow.pl/joomla/index.php/aktualnosci/item/5079-szpital-prosi-siostry-zakonne-o-pomoc
WSZYSTKO SPOKO, ALE STAWKI WYŻSZE OD PERSONELU SZPITALNEGO?

Na koniec ciekawostka – powstała strona „Sasinator”. Przelicza ona uniwersalne jednostki na jednego Sasina, czyli 70 milionów. Można się pobawić.
http://70000000.pl

Jak widać Plotki zdominowały informacje dotyczące pandemii. Ale taka kolej rzeczy, gdy rząd ogłasza obostrzenia uderzające w wiele branż. Początek roku był ciężki, końcówka jak widać wcale nie będzie lepsza.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close