GospodarkaMarketingPaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Rząd przez przypadek zakazał organizacji kongresów i targów… w formie online

Absurdalne przepisy

Jak informuje Stowarzyszenie Niskie Składki, Rada Ministrów za pomocą nowych rozporządzeń wprowadziła w strefie czerwonej całkowity zakaz organizacji kongresów i targów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zakaz dotyczy również organizacji wydarzeń w formie online.  

Jak informują Niskie Składki, przepisy te wynikają bezpośrednio z rozporządzeń Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. i z dnia 16 października 2020 r. Pierwsze z nich wprowadzało w strefie żółtej możliwość organizacji targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań, o ile widzowie i klienci przestrzegali zaleceń epidemicznych, czyli zakrywali usta i nos lub przestrzegano zaleceń o zachowaniu odległości. W przypadku strefy czerwonej obowiązywał natomiast całkowity zakaz organizacji targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań. Drugie rozporządzenie trochę zmieniło te przepisy.

Najnowsze rozporządzenie wprowadziło zmiany w pierwszym i od teraz w strefie żółtej istnieje możliwość organizacji targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań, o ile odbywają się one w formie online. W przypadku strefy czerwonej niczego nie zmieniono, a więc całkowity zakaz organizacji nadal obowiązuje.

– opisuje Stowarzyszenie Niskie Składki.

Czy wiecie, że nowe rozporządzenie wprowadza w strefie czerwonej zakaz organizacji kongresów i targów w formie…

Opublikowany przez Niskie Składki Niedziela, 18 października 2020

Prawnicy potwierdzają

Stowarzyszenie przywołuje również wpis Pawła Fornalskiego, założyciela firmy IAI. Poinformował on na swoim FB, że dostał od organizatorów I love Marketing & Commerce wiadomość iż zakaz organizacji tych wydarzeń w formie online faktycznie obowiązuje. Organizatorzy skonsultowali rozporządzenie z dwiema niezależnymi kancelariami prawnymi, które potwierdziły zakaz organizacji takich wydarzeń przez internet.

Nieważne, ile jest metrów kwadratowych na osobę, nieważne, jakie standardy sanitarne będą zapewnione, wszelka tego typu działalność łącznie z transmisjami jest zakazana – sprawdziliśmy to z dwiema niezależnymi kancelariami prawnymi.

– czytamy w opublikowanym przez Fornalskiego mailu.

Polski Rząd nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Nie ma to jak testing prawa na produkcji.Właśnie dostałem od…

Opublikowany przez Pawła Fornalskiego Niedziela, 18 października 2020

Rząd się wstydzi?

Niskie Składki zwracają uwagę, że informacja o zakazie została na chwilę opublikowana na stronie rządowej gov.pl. Jednakże tak jak szybko się na niej pojawiła, tak też szybko zniknęła. Zachował się jednak screen.

Zapis widoczny na screenie, potwierdzający nasze przypuszczenia, pojawił się na stronie gov.pl. Pracownicy ministerstwa jednak szybko sobie z tym poradzili. Jak? Usunęli ze strony całkowicie kategorię “Konferencje, targi i kongresy”. Zapisu już tam nie znajdziemy, a żeby dowiedzieć się o tych absurdalnych przepisach, musimy szukać informacji w rozporządzeniach. Czyżby ktoś wstydził się bubli, które wprowadził?

– dodaje Stowarzyszenie Niskie Składki.

Okazuje się, że screen nie jest fejkiem. Zapisy te nadal można przeczytać na podstronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Fot.GOV.pl

 

Źródło: FB

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close