PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Firmy wkurzone po decyzjach rządu, będą domagać się odszkodowań, ludzie chcą ćwiczyć

Witamy w kolejnym dniu! Rolnicy dalej nie odpuszczają politykom, firmy z kolei są mocno rozczarowane fiaskiem mediacji z rządem. Oto najciekawsze wydarzenia z ostatnich godzin!

Rząd nie chciał z nimi mediować. Firmy idą do sądu po odszkodowania za lockdown, donosi Business Insider. Branża turystyczna chciała rozmawiać z resortami zdrowia oraz rozwoju o zadośćuczynieniu za zamrożenie gospodarki po wybuchu pandemii. Nikt nie usiadł z nimi do stołu, a państwo odpowiedziało: “żądanie zapłaty odszkodowania jest całkowicie niezasadne”. Teraz o odpowiedzialności za wprowadzone zakazy i ograniczenia zdecyduje sąd.
https://businessinsider.com.pl/firmy/dla-firm/rzad-nie-chcial-z-nimi-mediowac-firmy-ida-do-sadu-po-odszkodowania-za-lockdown/tcrdlpw
BON TURYSTYCZNY NIE POMÓGŁ WYSTARCZAJĄCO?

Koronawirus: rząd chce zakazać wesel w całym kraju. Zmiany także w podstawówkach w czerwonych strefach, przekazuje Rzeczpospolita. Teraz nawet w żółtych strefach wesela mają być zakazane z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.  Ponieważ jednak kończy się sezon weselny, ograniczenie nie będzie szczególnie dolegliwe. Według RMF, rząd rozważa także wprowadzenie nowych ograniczeń w szkołach podstawowych. W strefach czerwonych uczniowie najstarszych klas mieliby zostać objęci nauką zdalną, tak jak teraz  studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych.
https://www.rp.pl/Bezpieczenstwo/201029868-Koronawirus-rzad-chce-zakazac-wesel-w-calym-kraju-Zmiany-takze-w-podstawowkach-w-czerwonych-strefach.html
DO TEGO DALSZE RESTRYKCJE WZGLĘDEM KIN I TEATRÓW

Branża fitness chce działać od soboty, informują Filary Biznesu. Oczekujemy od państwa otwarcia obiektów fitness najpóźniej od soboty oraz planu finansowego wsparcia; w przeciwnym razie nastąpi fala bankructw i zwolnień w branży zatrudniającej 150 tys. osób – podkreślali przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness, Saturn Fitness oraz Xtreme Fitness Gyms.
https://filarybiznesu.pl/branza-fitness-chce-dzialac-od-soboty/a6660
HORAŁA TWIERDZI, ŻE SUFITY W SIŁOWNIACH PRZEWAŻNIE SĄ ZA NISKO…

Czeska minister o sytuacji w kraju i premierze: Mamy burdel, a Babiš to debil. Jana Maláčová, czeska minister pracy i spraw społecznych udzieliła wywiadu Czeskiej Telewizji, która przygotowała materiał o drugiej fali koronawirusa, która zaatakowała Czechy. Po rozmowie z dziennikarzami, minister nie zauważyła, że dalej jest nagrywana i pozwoliła sobie na kilka ciepłych słów w stosunku do premiera Andreja Babiša.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/10/20/czeska-minister-o-sytuacji-w-kraju-i-premierze-mamy-burdel-a-babis-to-debil/
MOWIE STWIERDZI, ŻE TO BYŁY PRZEJĘZYCZENIE

PIH: epidemia nie powinna być wykorzystana jako pretekst do przywrócenia handlowych niedziel, czytamy w Polskim Radiu. Epidemia nie powinna być wykorzystana jako pretekst do przywrócenia handlowych niedziel – stwierdziła Polska Izba Handlu. Wskazano jednocześnie, że możliwość otwarcia w niedzielę małych sklepów przez właściciela daje polskim przedsiębiorcom szanse na odrobienie strat wywołanych pandemią.
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2605556,PIH-epidemia-nie-powinna-byc-wykorzystana-jako-pretekst-do-przywrocenia-handlowych-niedziel
Z PEWNOŚCIĄ TAK BĘDZIE

Rolnicy też nie odpuszczają

Kolejne protesty rolników. Znów zablokują drogi, donosi Business Insider. Rolnicy zapowiadają kolejne protesty przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. W środę, 21 października, kierowcy mogą spodziewać się kolejnych blokad na drogach w całym kraju. – Apeluję do kierowców, żeby na trasie Warszawa-Moskwa, a szczególnie Siedlce, Terespol, nie poruszać się w tym dniu, dlatego że ruch będzie znacznie utrudniony, będzie tam kilka blokad. Oczywiście przewidujemy rotacyjne przepuszczanie samochodów co pół godziny, ale i tak spowoduje to ogromne opóźnienia – powiedział Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ, cytowany przez “Dziennik Wschodni”. Dodaje, że rolnicy zapowiedzieli najwięcej blokad na drogach w województwach podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim i łódzkim.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/protesty-rolnikow-21-pazdziernika-2020-blokada-drog/yg607s8
OJ ROLNICY ODWRÓCĄ SIĘ DEFINITYWNIE OD PIS-U

Czarnek o swojej wizji edukacji: Szkoła powinna uczyć o bohaterskich działaniach – cytuje polityka Wprost. Pierwszą decyzją kadrową nowego ministra było odwołanie Aliny Sarneckiej, która odpowiadała za podstawy programowe oraz treści zamieszczane w podręcznikach. Pytany o powody zwolnienia dyrektor Czarnek stwierdził, że „potrzeba świeżego spojrzenia na podstawy programowe, bo są zbyt obszerne”. – Potrzeba absolutnie pilnego przeglądu podręczników, zwłaszcza od polskiego, historii i WOS-u – wyliczał.

Dopytywany, co nie tak było w „spojrzeniu” Sarneckiej na sprawy oświaty polityk PiS posłużył się aktualnym przykładem. – Dzisiaj jest rocznica śmierci Józefa Franczaka. Czy wiedzieliśmy o tym? To jest ostatni żołnierz niezłomny, który zginął, a ta wiedza nie jest znana uczniom. A szkołą powinna uczyć o bohaterskich działaniach – stwierdził minister.
https://www.wprost.pl/kraj/10379183/czarnek-o-swojej-wizji-edukacji-szkola-powinna-uczyc-o-bohaterskich-dzialaniach.html
I TO SĄ ZMIANY

Stawiał zarzuty Tomaszowi Komendzie. Były prokurator prawomocnie skazany na więzienie za korupcję, informuje TVN24. Na pięć lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał za korupcję byłego prokuratora Stanisława O. Mężczyzna, który zajmował się też sprawą “zbrodni miłoszyckiej”, decydował o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów Tomaszowi Komendzie. Wyrok jest prawomocny.
https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-stawial-zarzuty-tomaszowi-komendzie-prokurator-skazany-na-wiezienie-za-korupcje-4726170
TO SPĘDZI W WIĘZIENIU MNIEJ CZASU NIŻ KOMENDA

Owsiak odmawia udostępnienia łóżek WOŚP chorym na Covid-19, stwierdza TVP Info. W obliczu rosnącej liczby osób chorych na Covid-19, które wymagają hospitalizacji, szpital w Lublinie chciał przeznaczyć dla tych pacjentów łóżka kupione przez WOŚP. W odpowiedzi szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował, że „kategorycznie nie wyraża zgody na takie działanie”. Na Facebooku argumentuje, że jego organizacja nie powinna zastępować państwa. „Pilnujcie naszych łóżek” – apeluje.
https://www.tvp.info/50410791/owsiak-odmawia-udostepnienia-lozek-wosp-chorym-na-covid19
TO TERAZ SPRZĘT OWSIAKA JEST DOBRY?

Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. Jak czuje się szef WOŚP? – zastanawia się Wprost. Szef WOŚP poinformował za pośrednictwem Facebooka, że przeprowadzone testy dały pozytywny wynik. W miniony piątek u Owsiaka pojawiły się pierwsze objawy takie jak ból mięśni i gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny – przekazał szef WOŚP dodając, że to pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus.
https://www.wprost.pl/kraj/10379202/jurek-owsiak-zakazony-koronawirusem-jak-czuje-sie-szef-wosp.html
A CHORYM NA COVID NIE CHCIAŁ UDOSTĘPNIĆ ŁÓŻEK (I SŁUSZNIE)

No dobra, a jak z tymi cmentarzami?

Nieoficjalnie: 1 listopada cmentarze będą otwarte – donosi Rzeczpospolita. Rząd, w sprawie Uroczystości Wszystkich Świętych, miał zawrzeć porozumienie z episkopatem. Jak ustalił RMF FM 1 listopada cmentarze będą normalnie funkcjonować. Rząd nie chce ich zamykać ponieważ odwiedzanie grobów bliskich tego dnia jest wieloletnią tradycją i zamknięcie cmentarzy mogłoby wywołać społeczny sprzeciw. Aby jednak zmniejszyć tłok na cmentarzach 1 listopada rząd miał porozumieć się z episkopatem – na mocy porozumienia księża mają apelować na mszach do wiernych, aby odwiedzali groby bliskich przed lub po 1 listopada.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201029866-Nieoficjalnie-1-listopada-cmentarze-beda-otwarte.html
CZYLI SZANSE NA PRZEKROCZENIE 10 000 DZIENNYCH ZAKAŻEŃ ROSNĄ

Zbigniew Stonoga kupił bilet i wyp… wyjechał do Norwegii prosić o azyl polityczny. Po wypuszczeniu na wolność Zbigniew Stonoga wyjechał do… Norwegii. Zamierza ubiegać się o azyl polityczny w tym kraju. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku. Biznesmen poprosił tamtejszą Polonię o znalezienie mu noclegu, bo – jak twierdzi – jest „bezdomnym bankrutem”. Jeśli Stonoga otrzyma azyl polityczny w Norwegii, pójdzie drogą Rafała Gawła, założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i ruchu Ludzie Przeciw Myśliwym. Gaweł styczniu zeszłego roku został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwa na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Jeden z banków miał stracić 220 tys. zł, a Fundacja Batorego 107 tys. zł.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/10/20/zbigniew-stonoga-kupil-bilet-i-wyp-wyjechal-do-norwegii-prosic-o-azyl-polityczny/
CZY ZIOBRO PRZESTANIE MU WTEDY RODZINĘ PRZEŚLADOWAĆ?

Wrażliwość przemysłu na pandemię spada, informują Filary Biznesu. Przemysł praktycznie odrobił pandemiczne straty; wyraźnie wzrosła produkcja w części branż zorientowanych na eksport – wskazuje Michał Rot z PKO BP komentując dane GUS. Jego zdaniem druga fala pandemii zwiększa niepewność co do dalszych trendów w gospodarce. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że produkcja przemysłowa we wrześniu 2020 r. wzrosła w ujęciu rocznym w 23 spośród 34 działów.
https://filarybiznesu.pl/wrazliwosc-przemyslu-na-pandemie-spada/a6657
I TO JEST ZDECYDOWANIE DOBRA WIADOMOŚĆ, CHOĆ PYTANIE CO Z DRUGĄ FALĄ

50 Cent policzył, ile zapłaci podatku i zapłakał. Będzie głosować na… Trumpa, czytamy w ESCE. Raper wyliczył, że jeśli nadchodzące wybory prezydenckie wygra przedstawiciel Demokratów, czyli Joe Biden, przyjdzie mu zapłacić prawie znacznie wyższe podatki. 50 Cent twierdzi, że plany opodatkowania obywateli i korporacji w jego przypadku oznaczają aż 400 tysięcy wyższe wpłaty na konto fiskusa. Dla 50 Centa oznacza to jedno: 3 listopada chce zagłosować na Donalda Trumpa i do tego samego wzywa swoich fanów.
https://www.eska.pl/hotplota/news/50-cent-policzyl-ile-zaplaci-podatku-i-zaplakal-bedzie-glosowac-na-trumpa-aa-Bybr-mPTD-iDqP.html
CASH, BABY, CASH

USA poszerzają nałożone na Nord Stream 2 sankcje. Departament Stanu opublikował wytyczne, donosi Polskie Radio. Departament Stanu USA opublikował nowe wytyczne, które poszerzają sankcje nałożone na będący w budowie gazociąg Nord Stream 2. Obejmować mają także podmioty, które pomagałyby sprzętowo lub finansowo statkom układającym rurociąg.
https://polskieradio24.pl/42/259/Artykul/2605293,USA-poszerzaja-nalozone-na-Nord-Stream-2-sankcje-Departament-Stanu-opublikowal-wytyczne
NO TO TRZYMAMY KCIUKI ZA STANY?

A jednak 10 000 zakażeń przekroczyliśmy już dziś. Stwierdzonych przypadków – 10 040. Dobrze, że rząd się dziś spotyka i będzie zastanawiał się nad tym, co powinien zrobić. Na zakazie wesel się pewnie nie skończy.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close