GastronomiaHandelMarketingMediaPolitykaPolska

Palikot i Wojewódzki będą sprzedawać piwo z olejów z konopi

Piwo z olejów z konopi

Janusz Palikot, biznesmen i były polityk nie przestaje inwestować w branżę browarniczą. Teraz wraz ze znanym prezenterem Kubą Wojewódzkim założył firmę Przyjazne Państwo, która zajmie się sprzedażą napojów alkoholowych i bezalkoholowych z zawartością związków pochodzących z konopi, czyli CBD. Wojewódzki jest już współwłaścicielem sieci restauracji „Niewinni Czarodziej 2.0” w Warszawie i Wrocławiu. Teraz na wspólnej internetowej konferencji z Januszem Palikotem poinformowali o nowym przedsięwzięciu.

https://www.instagram.com/p/CGmoW1yAiDL/

Pierwszym produktem ma być piwo Buh. Buh (w wersji z alkoholem i bez) – ma pojawić się w listopadzie. Osobami odpowiedzialnymi za jego komunikację wizualną i logo będą Tomasz Czechowski z browaru Doctor Brew i Kuba Wojewódzki.

Komunikacja wizualna to moja pasja. Do tego projektu zaprosiłem Tomka Waciaka-Wójcika, z którym pracowałem nad magazynem „Brum”.

– zapowiedział Wojewódzki na konferencji.

Przyjazne Państwo to firma, która zajmie się kreacją brandów, a produkcje zleca do zaprzyjaźnionych firm, w tym Browaru Tenczynek, który Janusz Palikot odkupił od Marka Jakubiaka w 2018 roku. Skąd nazwa firmy?

Dzisiaj Przyjazne Państwo to żart, a my jesteśmy ludźmi dowcipnymi.

– tłumaczył na konferencji Kuba Wojewódzki.

Kolejny projekt Palikota

Firma posiada kapitał założycielski w wysokości 100 tysięcy złotych, ale Palikot zaznaczył na konferencji, że chce pozyskać od inwestorów 4 miliony złotych. Czy to się uda? Wystarczy przypomnieć udaną zbiórkę crowdfundingową na kwotę ponad 4 milionów złotych, którą Palikot uruchomił, by zainwestować w rozwój Browaru Tenczynek. Palikotowi udało się zebrać zakładaną kwotę oraz pozyskać ponad 1,3 tysiąca akcjonariuszy. Zyskując ponad 4 miliony złotych w tylko 36 dni, Palikot pobił rekord w historii crowdfundingu udziałowego w Polsce.

Później Palikot ogłosił, że planuje zainwestować w domy w pobliżu wykupionego browaru. Budynki będzie można wynająć, a z kranów popłynie… piwo. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sam wynajem będzie możliwy dopiero za dwa lata. Koszt inwestycji to około 1,6 miliona złotych, a środki mają pochodzić ze środków własnych Browaru Tenczynek.

To jednak nie koniec pomysłów byłego polityka. Palikot ogłosił również, że planuje otwarcie 10 destylarni w całej Polsce. Według zapowiedzi pierwsze cztery mają powstać jeszcze w tym roku. Każdy lokal ma wytwarzać inny rodzaj jakościowego destylatu w limitowanych ilościach do 800 butelek miesięcznie.

Najważniejszym destylatem Alkotek będzie wódka kraftowa „Palikot”. Jednak 10 alembików do destylacji umożliwi nam produkowanie tyluż różnych alkoholi w jednym czasie. Dzięki temu będziemy szybko reagować na trendy rynkowe, które wskazują na wzrost zainteresowania rzemieślniczych produkcji wódki, ginów, whisky czy rumów.

– mówił Palikot w rozmowie z Portalem Spożywczym.

Misiewicz rusza z nowym pomysłem: wódka Misiewiczówka

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close