PolskaŚwiatTelekomunikacja

Play trafi we francuskie ręce? Bruksela wyraziła zgodę

Komisja Europejska dała zielone światło na przejęcie Play Communications przez francuski koncern Iliad – poinformował Santander BM, który prowadzi transakcję.

Zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie telekomu oznacza spełnienie warunku zastrzeżonego w wezwaniu do sprzedaży akcji Play Communications.

Iliad, francuski dostawca usług telekomunikacyjnych, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Iliad Purple chce przejąć polskiego operatora. Wystosował w tym celu wezwanie na sprzedaż 100 proc. pozostających w obrocie akcji Play Communications (264 625 876). Proponowana cena to 39 zł za sztukę. Tym samym łączny kapitał spółki wyceniła na 2,2 mld euro. Francuska firma przekazała Iliad, że już wcześniej zapewniła sobie kupno 40 proc. kapitału firmy od kluczowych akcjonariuszy.

Iliad planuje nabyć akcje objęte zapisami sprzedaży w wezwaniu, niezależnie od tego, ile akcji zostanie objętych zapisami. W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu 95 proc. ogólnej liczby akcji Playa, Iliad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz wycofania spółki z warszawskiej giełdy.

Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 19 października i potrwają do 17 listopada. Planowane zawarcie transakcji nabycia akcji ma nastąpić 20 listopada, a rozliczenie 25 listopada.

Iliad podał, że chce m.in. pomóc Play w rozwoju na rynku mobilnym i przyspieszeniu cyfrowej dystrybucji oferty Play. Spółka chce kontynuować rozpoczęty przez Play proces wydzielenia i sprzedaży tzw. pasywnej infrastruktury.

Iliad od lat konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju opierającą się na dostarczaniu innowacyjnych usług telekomunikacyjnych po jak najkorzystniejszej cenie. Nasza filozofia jest bardzo podobna do filozofii wyznawanej przez Play Communications. Zarówno my, jak i Play Communications zrewolucjonizowaliśmy rynki, na których działamy a także wypracowaliśmy podobną kulturę wzrostu i sprawnego działania. Dzięki połączeniu doświadczeń zespołów Play Communications i Iliad będziemy mogli wzmocnić nasze fundamenty i kontynuować dalszy rozwój. Razem staniemy się szóstym co do wielkości operatorem telefonii komórkowej pod względem liczby abonentów w Europie – mówił cytowany w komunikacie prezes Grupy Iliad Thomas Reynaud.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close