Kultura i sztukaMediaPolskaŚwiat

Netflix podnosi ceny w USA! Następna będzie Polska?

Netflix ponownie podnosi ceny abonamentów dla klientów w USA. Pierwsza od blisko dwóch lat podwyżka może mieć konsekwencje także dla polskich użytkowników.

Cena oferowanego na amerykańskim rynku pakietu HD Standard wzrosła z 12,99 do 13,99 dolara. Pakiet 4K Premium podrożał natomiast z 15 do 17,99 dolara. Bez zmian pozostała cena najtańszego pakietu (8,99 USD).

Zmiany w cenniku pojawiły się już na stronie internetowej spółki. Wyższe stawki obejmą nowych klientów, natomiast dotychczasowi zostaną poinformowani o podwyżce na 30 dni przed podniesieniem dla nich ceny.

Rozumiemy, że ludzie mają obecnie więcej niż kiedykolwiek możliwości rozrywki i chcemy dostarczyć naszym użytkownikom jak najlepsze doświadczenia. Aktualizujemy ceny po to, aby móc nadal oferować szeroki wachlarz seriali i filmów. Jak zwykle, zaoferujemy różne abonamenty, aby klienci mogli wybrać dla siebie najlepszą opcję – poinformował rzecznik spółki.

Dla amerykańskich klientów Netfliksa to pierwsza podwyżka od stycznia 2019 r. Kilka tygodni później serwis streamingowy rozpoczął „testowanie podwyżek cen” na polskim rynku.

Również obecnie pojawiają się spekulacje, że zmiana cen na rodzimym rynku Netflixa pociągnie za sobą aktualizację cenników w innych regionach świata. W ubiegłym miesiącu taki scenariusz opisał serwis Spidersweb.pl.

Obecnie korzystanie z Netfliksa kosztuje w Polsce: 34 zł (pakiet podstawowy), 43 zł (pakiet standard) i 52 zł (pakiet premium). Gdyby spodziewana podwyżka doszła do skutku, opłaty wyniosłyby od 42 do 60 zł miesięcznie.

W ubiegłym tygodniu Netflix opublikował wyniki finansowe, które rozczarowały analityków. W efekcie cena akcji spółki potaniały z 525 do 489 dolarów. Z punktu widzenia inwestorów informacja o podwyżkach cen jest pozytywna, czym można tłumaczyć wczorajszy wzrost kursu o 3,7 proc, do 504 USD za akcję.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close