GospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawoWarszawaZdrowie i medycyna

Rząd zamyka cmentarze… od jutra! Sprzedawcy kwiatów i zniczy wku…rzeni! Czy leci z nami pilot?!

Rekord zakażeń

Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia informuje o 21 629 nowych przypadkach COVID-19 i śmierci 202 osób. Tym samym całkowita liczba wykrytych w Polsce zakażeń koronawirusem przekroczyła 340 834, a liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 5 351.

Największe liczby zakażeń koronawirusem pochodzą z województw mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049). Duże zakażonych pochodzi również z województw dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358).

Cmentarze od jutra zamknięte!

W związku z gwałtownym skokiem zachorowań, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dzisiaj zamknięcie cmentarzy. Cmentarze będą zamknięte w dniach 31 października-2 listopada. Grobów bliskich nie odwiedzimy w sobotę poprzedzającą dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada oraz w Dzień Zaduszny.

Liczyliśmy, że ta liczba zarażeń będzie malała, ale ona z dnia na dzień rośnie. Nie chcemy dopuścić do tego, że ta liczba zakażeń będzie rosła. (…) Dla mnie to ogromny smutek i przygnębienie, bo też chciałem odwiedzić grób mojego ojca i mojej siostry. (…) Uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż życie.

– powiedział premier.

Szef rządu zaapelował, by powstrzymać od wyjazdów poza miasta.

Jak pandemia nie będzie się nasilała, to w drugiej połowie listopada będzie można odwiedzić groby.

– powiedział premier.

Ludzie wkurz…eni!

Decyzja, chociaż słuszna, jest mocno spóźniona. Ogłoszenie zamknięcia cmentarzy nastąpiło zaledwie kilka godzin przed zakazem. Internauci zwracają uwagę, że ucierpią na tym przedsiębiorcy, którzy sprzedają znicze i kwiaty. Branża florystyczna zapowiada dołączenie do Strajku Kobiet, który zdaniem niektórych stał się już protestem antyrządowym.

Czy tego człowieka po*ebało?! Z czego ja teraz się utrzymam?!

– pisze pani Anna.

Ja już mam wszystko kupione, jutro miał być największy utarg. Gdzie ja to teraz sprzedam?

– zastanawia się pan Kamil.

Oburzenia nie kryją również publicyści i politycy. Prezydent Warszawy ogłosił, że miasto poniosło już milionowe koszty na przygotowanie do Wszystkich Świętych. Nikt z rządu nie uprzedzał o zamknięciu cmentarzy.

Rząd kłamał?

Jak zauważa Stowarzyszenie Niskie Składki, rząd okłamał społeczeństwo. Przypominają wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina, który jeszcze wczoraj zapowiadał, że rząd nie planuje zamknąć cmentarzy.

Pomóc poszkodowanym przedsiębiorcom chcą pomóc osoby popierające Strajk Kobiet. Ruch społeczny Ruch Ośmiu Gwiazd zaapelował, aby protestujący kupili znicze i kwiaty od przedsiębiorców i zanieśli je pod budynki rządu i biura poselskie PiS.

W tej sytuacji pozostaje nam tylko zadać pytanie: Panie Premierze, czy leci z nami pilot?

Źródło: KPRM

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close