PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Sondaż sprawdził, co Polacy sądzą o ostatnich decyzjach rządu. Wyniki raczej spodziewane

To był weekend, podczas którego rządzący mogli zadać sobie pytanie odnośnie swojej przyszłości. Na ulicach tłumy, w szpitalach brakuje już miejsc. Problemy ma jednak nie tylko Polska, w Europie coraz więcej państw stawia na lockdown.

Sondaż: Jak Polacy oceniają Jarosława Kaczyńskiego? – wyniki badania ujawnia Rzeczpospolita. Spadają notowania premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Ale to ostatnie działania wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego są oceniane najsurowiej. Jego działalność w ostatnich dniach źle ocenia blisko 70 proc. badanych, a 71,5 proc. uważa, że powinien odejść ze stanowiska prezesa PiS.
https://www.rp.pl/Polityka/311019958-Sondaz-Jak-Polacy-oceniaja-Jaroslawa-Kaczynskiego.html
ALE SĄ TEŻ I CI ZAWSZE WIERNI

Szef państwowego think tanku: punktowe lockdowny są lepszym rozwiązaniem niż zamykanie całej gospodarki – czytamy w Business Insiderze. Wojna z wirusem się nie zakończyła. Przechodzenie pomiędzy różnymi etapami miękkich lockdownów, ograniczania transmisji wirusa, powrotu do luzowania restrykcji, może być czymś, co czeka nas w kolejnych miesiącach – mówi w wywiadzie dla Business Insider Polska Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zdaniem Piotra Araka musimy być gotowi zrobić wszystko, co konieczne także w przyszłym roku, aby ratować firmy i miejsca pracy. Ekspert uważa, że w przeciwieństwie do stosowanych w pierwszej fali pandemii bezzwrotnych instrumentów pomocowych teraz powinno dominować wsparcie zwrotne np. w postaci pożyczek.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lockdown-w-polsce-opinia-prezesa-pie-piotra-araka/lw46cqy
TYMCZASEM CORAZ WIĘCEJ PAŃSTW STAWIA NA LOCKDOWN

Pandemia, rekordy zakażeń. A rząd kupuje 308 nowych samochodów – naśmiewa się Fakt. Bizancjum? Mało powiedziane! W czasie, kiedy Polska walczy z drugą falą pandemii, a przedsiębiorcy boją się, że nie przetrwają kolejnego miesiąca zarazy, rząd szykuje się do gigantycznych zakupów nowiutkich aut. Właśnie ogłoszono przetarg na 308 samochodów, które mają trafić m.in. do ministerstw.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nowe-limuzyny-dla-rzadu-wielki-przetarg-na-zakup-samochodow/9mpe1yb
RZĄD CHYBA JUŻ OD DAWNA MA WYWALONE NA PIJAR

Pomoc dla handlarzy kwiatami. Rolnicze agencje rozpoczynają skup chryzantem, informuje Polskie Radio. Oddziały terenowe dwóch agencji rolniczych rozpoczynają skup chryzantem doniczkowych. Chodzi o kwiaty przygotowane pierwotnie do sprzedaży w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Możliwość zbytu kwiatów otrzymali posiadacze co najmniej 50 chryzantem. Stosowne wnioski mogą składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2612719,Pomoc-dla-handlarzy-kwiatami-Rolnicze-agencje-rozpoczynaja-skup-chryzantem
RZĄD STWORZYŁ PROBLEM, RZĄD PROBLEM ROZWIĄZAŁ

Liczba pogrzebów cały czas rośnie, ale paradoksalnie branża pogrzebowa traci. Wszystko przez przepisy. Pandemia koronawirusa w Polsce nie słabnie, a przyrost nowych zakażeń w granicach 20 tysięcy chorych dziennie to już norma. Niestety, wiąże się to też z dużą liczbą zgonów. Wydawać by się mogło, że w czasie zagrożenia epidemicznego najbardziej zarobi branża pogrzebowa, która będzie mieć pełne ręce roboty. Tymczasem jak informuje Gazeta Wyborcza przedsiębiorcy pogrzebowi muszą ponosić jeszcze większe koszty. Choć branża pogrzebowa działa cały czas, a średni koszt organizacji pogrzebu utrzymuje się na tym samym poziomie, to jak twierdzą przedsiębiorcy nie generuje dodatkowych zysków.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/11/01/liczba-pogrzebow-caly-czas-rosnie-ale-paradoksalnie-branza-pogrzebowa-traci/
POWODEM NIEJASNE PRZEPISY

Wiecie, jaki dzisiaj dzień?

Dziś światowy dzień oszczędzania. Ekspert na łamach Faktu radzi, jak oszczędzać na emeryturę. Polacy oszczędzają mało i raczej z myślą o najbliższej przyszłości. “Tylko 11 proc. z nas, zamierza przeznaczać swoje oszczędności na emeryturę, wynika z raportu Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Dla porównania wykorzystanie oszczędności na remont mieszkania deklaruje 37 proc., a na wypoczynek 36 proc.” – pisze z okazji Światowego Dnia Oszczędzania Katarzyna Czupa, analityk ds. programów emerytalnych w Nationale-Nederlanden PTE. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania warto pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu swojej finansowej przyszłości. Przy odpowiednim planowaniu nasze dochody na emeryturze mogą się zwiększyć nawet o kilkaset złotych miesięcznie.
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/swiatowy-dzien-oszczedzania-jak-odkladac-na-emeryture/cfxf9tx
CIEKAWE NA CO OSZCZĘDZA RZĄD, BO NA AUTA JUŻ ODŁOŻYŁ

Banki masowo tną etaty. Znikają całe oddziały, stwierdza Rzeczpospolita. Koszty pracownicze stanowią połowę wydatków operacyjnych sektora, więc ich zmniejszenie może pomóc branży zmagającej się z dużym spadkiem rentowności. Liczba etatów w polskim sektorze bankowym na koniec sierpnia wynosiła 151,3 tys., czyli 7,7 tys. mniej niż 12 miesięcy wcześniej. Oznacza to przyśpieszenie zwolnień, bo wcześniej ubywało po 2–5 tys. zatrudnionych rocznie.
https://www.rp.pl/Banki/311019948-Banki-masowo-tna-etaty-Znikaja-cale-oddzialy.html
A DLA KLIENTÓW WYŻSZE OPŁATY

Gigantyczne pensje liderów Konfederacji. „Mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się” – czytamy we Wprost. Po 90 tys. zł pensji z góry wypłacili sobie liderzy Konfederacji z partii KORWiN, gdy pojawiło się ryzyko, że majątek tego ugrupowania może przejąć państwo. Mogło dojść do bezpodstawnego wzbogacenia się. Śledczy powinni też sprawdzić, czy nie popełniono przestępstwa menedżerskiego, czyli wyrządzenia znacznej szkody majątkowej partii, co podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
https://premium.wprost.pl/10382420/gigantyczne-pensje-liderow-konfederacji-moglo-dojsc-do-bezpodstawnego-wzbogacenia-sie.html
CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA

Kurz: Od wtorku Austria wprowadzi całkowity lockdown. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił w sobotę po południu, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa. W Austrii zostanie wprowadzona godzina policyjna, ale większość zakładów pracy ma funkcjonować w normalnym trybie. Godzina policyjna, która – w nadziei władz – ma przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród młodych, będzie obowiązywać od godz. 20 do godz. 6 rano.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/11/01/kurz-od-wtorku-austria-wprowadzi-calkowity-lockdown/

Związkowcy z Kauflandu domagają się takich samych pensji, jakie mają pracownicy sieci w Niemczech i Czechach, pisze Money.pl. Związkowcy z Kauflandu zaczęli przygotowania do strajku po tym, jak władze spółki oświadczyły w mediach, że polscy pracownicy nie dostaną dodatków covidowych do pensji. Dodatkowe pieniądze dostali pracownicy tej sieci za naszą południową i zachodnią granicą. Spółka informuje, że rozważa różne warianty podziękowania swoim pracownikom za pracę.
https://www.money.pl/gospodarka/praca-zwiazkowcy-z-kauflandu-domagaja-sie-takich-samych-pensji-jakie-maja-pracownicy-sieci-w-niemczech-i-na-czechach-6570234848447168a.html
GENERALNIE PIENIĄDZE TO ZAWSZE DOBRY WARIANT

A co tam u przedsiębiorców?

Badanie: przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie – stwierdza Polskie Radio. Przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie. Liderzy nie chcą planować przyszłości, funkcjonują w trybie walki i są zmęczeni – wynika z raportu “Polski biznes w sytuacji pandemii” przygotowanego przez ekspertów od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.
https://polskieradio24.pl/42/1699/Artykul/2611254,Badanie-przedsiebiorcy-rezygnuja-z-ambitnych-celow-biznesowych-i-stawiaja-na-przetrwanie
A CO JEŚLI PRZETRWANIE STAŁO SIĘ AMBITNYM CELEM?

Prof. Środa: Marta Lempart to Lech Wałęsa dzisiejszych czasów – cytuje Wprost. – Marta Lempart jest Lechem Wałęsą dzisiejszych czasów – powiedziała na antenie TVN24 prof. Magdalena Środa o jednej z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i organizatorce protestów po wyroku TK ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego.
https://www.wprost.pl/kraj/10383216/prof-sroda-marta-lempart-to-lech-walesa-dzisiejszych-czasow.html
PRZECIEŻ SAM WAŁĘSA MÓWIŁ, ŻE TAKIEGO JAK ON TO PRZEZ STO LAT NIE BĘDZIE MINIMUM

Grzegorz Krychowiak wchodzi w nowy biznes. Chce żywić Polaków – donosi Business Insider. Kasze, płatki owsiane, orzechy, czy jagody – między innymi tym teraz oprócz futbolu będzie zajmował się Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski i piłkarz Lokomotiwu Moskwa. Sportowiec właśnie założył nową markę bioGol, która będzie sprzedawać ekologiczną żywność – dowiedział się Business Insider Polska. – Dla mnie, jako dla sportowca, dieta i zdrowe odżywianie to kluczowe zagadnienia – mówi nam Krychowiak. Partnerem do tej inwestycji jest Bio Planeta, lider rynku bio w Polsce, który zapewni dystrybucję produktów.
https://businessinsider.com.pl/firmy/grzegorz-krychowiak-zaklada-marke-biogol-ekologiczna-zywnosc/mgfsms9
MAMY NADZIEJĘ, ŻE MYŚLI TEŻ NAD POWROTEM DO FORMY

“Dzień wszystkich zjedzonych” we Wrocławiu. Znicze na Jatkach. Niecodzienna akcja aktywistów walczących o prawa zwierząt we Wrocławiu. W sobotni wieczór stanęli ze zdjęciami i zniczami na wrocławskim Rynku, by przypomnieć przechodniom, że w Polsce na potrzeby konsumpcyjne co minutę ginie około 1000 zwierząt. – Dzień wszystkich zjedzonych to coroczna akcja, która upamiętnia zabite zwierzęta i nakłania do refleksji nad tym (lub kim), co jemy – przypominają aktywiści. Z planszami i zniczami stanęli w trzech punktach Rynku, a następnie przeszli na Jatki, aby pod pomnikiem zwierząt rzeźnych zapalić symboliczne znicze i złożyć kwiaty.
https://gazetawroclawska.pl/dzien-wszystkich-zjedzonych-we-wroclawiu-znicze-na-jatkach-zdjecia/ar/c1-15267700
ACH, KLASYCZNIE. LUDZIE ŹLI, ZWIERZĄTKA DOBRE

Ten cmentarz jest otwarty. Proboszcz „obchodzi” przepisy, pisze Epainfo. Proboszcz z Ksawerowa wywiesił na bramie cmentarza kartkę z napisem „park cmentarny” i zostawił otwartą furtkę. Ludzie korzystają. Na cmentarz w Ksawerowie można wejść bez żadnych przeszkód. Przed godz. 8.00 rano na teren nekropolii weszło kilkanaście osób. Przyjechała też policja. Funkcjonariusze chcieli przekonać proboszcza, żeby jednak zamknął furtkę.
https://epainfo.pl/ten-cmentarz-jest-otwarty-proboszcz-obchodzi-przepisy/
A W PARKU MOŻNA BYĆ BEZ MASECZKI

15 578 nowych potwierdzonych zakażeń. Kursy walut: Euro – 4,62; Dolar – 3,96; Frank – 4,31. Pogoda nie rozpieszcza, ale cóż zrobić. Uroki jesieni.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close