MotoryzacjaPaństwoPolitykaPolskaPrawoTransportWarszawaZdrowie i medycyna

Marsz Niepodległości w tym roku będzie Rajdem Niepodległości. Informacja podzieliła uczestników

Zamiast Marszu będzie Rajd

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali, że w tym roku zdecydowali się zmienić formułę wydarzenia. Tegoroczny Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada w formie zmotoryzowanej.

W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany. Zapraszamy wszystkich patriotów na godz. 14 na rondo Romana Dmowskiego.

– napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

We wpisie zamieszono również oświadczenie zarządu. Są pod nim podpisani, oprócz Bąkiewicza, m.in. wiceprezesi stowarzyszenia Witold Tumanowicz i Tomasz Kalinowski. W oświadczeniu zaznaczono, że “mimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków”, patriotyzm “to odpowiedzialność za drugiego człowieka”.

Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne.

– podkreślili członkowie zarządu stowarzyszenia

Uczestnicy podzieleni

Poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki pytany w Radiu Plus, dlaczego zmieniono decyzję o sposobie organizowania tegorocznego Marszu Niepodległości, podkreślił, że “dzisiaj w całym kraju rosną obawy o to, jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiczna”.

Padają oskarżenia, że takie zgromadzenia jak Marsz Niepodległości mogą się do tego przyczynić, stąd zarząd stowarzyszenia podjął taką decyzję.

– wyjaśnił.

Jednak taka decyzja nie spodobała się wszystkim uczestnikom Marszu. W komentarzach pod oświadczeniem zarządu stowarzyszenia możemy znaleźć głosy negujące pandemię i zarzucające organizatorom “pójście ramię z ramię z covidianami i rządem, który manipuluje Polakami”. Wiele osób zapowiedziało również, że na Marsz i tak przyjdą pieszo.

Fot: Screen/Facebook

Źródło: Onet

Trzaskowski: Nie będzie rejestracji Marszu Niepodległości. Narodowcy: To przyjdziemy „spontanicznie”

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close