Finanse i ubezpieczeniaPolskaPrawoŚwiatTurystykaWarszawa

Upadłość ogłosiło znane warszawskie biuro podróży! Poszkodowanych jest kilkaset osób!

Niewypłacalność biura podróży

Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Marta Milewska, do urzędu wpłynęła informacja o niewypłacalności biura podróży Hermes Travel. W sumie poszkodowanych jest 270 osób.

Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Biuro Podróży Hermes Travel nie jest w stanie wywiązać się z umów (…) zawartych z podróżnymi od 01.09.2019 r. oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne (…).

– czytamy w złożonym przez biuro oświadczeniu, przesłanym w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Jak dodała Milewska, biuro podróży poinformowało urząd, że klienci biura nie przebywają obecnie poza granicami kraju. Nie ma więc na szczęście konieczności sprowadzania ich do kraju.

Prawie 700 tysięcy złotych zwrotu za niezrealizowane wyjazdy

Jak przekazała Milewska, marszałek województwa uruchomił już dwie gwarancje ubezpieczeniowe na łączną kwotę 672 tysięcy złotych. Z tych środków klienci biura będą mogli uzyskać zwrot dokonanych wpłat na niezrealizowane wyjazdy. Jak wynika z dokumentów przesłanych przez biuro, w takiej sytuacji jest 270 klientów.

Jak dodała rzeczniczka, urząd przekazał dokumenty do podmiotu udzielającego zabezpieczeń finansowych, który rozpocznie procedurę przyjmowania zgłoszeń od podróżnych, którym nie zwrócono wniesionych wpłat.

Wszystkie te osoby powinny kontaktować się bezpośrednio z gwarantem, którym w tym przypadku jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Roszczenie z tego tytułu należy kierować drogą pocztową na adres: Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. Biuro Obsługi Klientów, 53-413 Wrocław, ul. Gwiaździsta 62.

– podano w oświadczeniu.

To już kolejne biuro

Biuro Hermes powstało w Warszawie w 1981 roku. Firma organizowała zagraniczne wyjazdy-pielgrzymki oraz wycieczki (autokarowe i samolotowe). Oferował także wynajem busów i autokarów. Hermes miał gwarancję ubezpieczeniową wykupioną w TU Europa na sumę 350 tysięcy złotych, ważną do 31 stycznia 2021 roku.

Hermes Travel to co najmniej siódme w tym roku biuro podróży, które upada. Wcześniej odnotowano między innymi niewypłacalność takich organizatorów turystyki, jak: Millennium Travel, Celtur, Kama Tours, Aktywni+ czy Tourasia.

Źródło: Business Insider, RP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close