GospodarkaHandelPolska

Gowin: mam nadzieję, że w grudniu handel wróci do normy

Liczę na to, że krzywa wzrostu wypłaszczy się w sposób trwały i wtedy, mam nadzieję, że grudzień będzie już miesiącem ze sklepami otwartymi – podkreślił w sobotę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Gowin mówił w radiu RMF FM, że ponad 20 tys. zakażeń dziennie i setki zmarłych to są dane “dramatyczne”. Przyznał jednocześnie, że liczy na to, że krzywa wzrostu zachorowań na COVID-19 wypłaszczy się w sposób trwały.

Wtedy, mam nadzieję, że grudzień – czyli miesiąc kluczowy z punktu widzenia obrotu w handlu – będzie już miesiącem o sklepach otwartych – oświadczył.

Wicepremier poinformował również, że w sobotę odbędą się kolejne konsultacje z branżą meblarską. Gowin podkreślił, że warto wspierać przemysł meblowy poprzez otwarcie sklepów z tej branży. Jak dodał, sklepy te są elementem systemu naczyń połączonych z przemysłem meblowym, który jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiego eksportu.

Pytany, czy szczepienie na COVID-19 będzie obowiązkowe wicepremier przyznał, że jest przeciwny przymusowemu szczepieniu na Covid-19.

Nie ma decyzji rządu, ale moim zdaniem nie ma sensu nikogo uszczęśliwiać na siłę. Nawet nie ma sensu ratować na siłę – mówił.

Dopytywany, czy w tej kwestii może dojść do sporu w rządzie, Gowin odpowiedział: “jeżeli minister zdrowia zajmie jednoznaczne stanowisko, że to szczepienie powinno być przymusowe, to przecież nie będę w tej sprawie kruszył kopii“.

Polityk był również pytany o podpisaną przez prezydenta, a nieopublikowaną w Dzienniku ustaw nowelę ustawy covidowej. Gowin wskazywał, że podczas głosowania w Sejmie na skutek zakłóceń na łączach duża grupa posłów Zjednoczonej Prawicy przez pomyłkę zagłosowała niewłaściwie.

To była pomyłka niezwykle kosztowna w sensie dosłownym. Mamy alternatywę następującą: albo poczekać na uchwalenie przepisów, które korygują tę ewidentną pomyłkę, albo zrujnować przyszłoroczny budżet. Niepublikowanie tej ustawy jest wyrazem naszej odpowiedzialności za Polskę – oświadczył Gowin.

Źródło: RMF

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close