PaństwoPolskaTransport

Sasin: Rząd szykuje wielomiliardową pomoc dla PLL LOT!

Przygotowaliśmy w MAP potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej dla tej firmy – zapowiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

LOT znalazł się w sytuacji bardzo trudnej, nie ma dzisiaj praktycznie połączeń lotniczych, a koszty są. Trzeba płacić pracownikom, trzeba płacić opłaty leasingowe za samoloty, to są wielomilionowe opłaty każdego miesiąca. Firma nie zarabia – mówił Jacek Sasin.

Jednocześnie po raz kolejny powtarzał, jak to poprzednia ekipa rządząca chciała LOT prywatyzować i przywoływał słowa Donalda Tuska, który “nie chciał ratować” naszego narodowego przewoźnika.

My odbudowaliśmy potęgę LOT-u do tego stopnia, że tuż przed wybuchem epidemii koronawiriusa LOT był już na tyle mocny, że mógł sobie pozwolić na rozpoczęcie procesu zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor – mówił Sasin. Przypomnijmy, że właśnie w tej sprawie Polska Grupa Lotnicza musi mierzyć się ze sporym wnioskiem o odszkodowanie.

Wicepremier podkreślał, że lotnictwo to nie jedyna branża, która ma problemy z powodu pandemii koronawirusa. Wśród dotkniętych sektorów wymienił również górnictwo czy szeroko rozumianą energetykę.

Tutaj widzimy ogromne załamanie i musimy podejmować działania ratujące przed tym co najgorsze, czyli przed upadłością. Trudno sobie wyobrazić upadłość energetyki czy górnictwa, więc jako państwo nie możemy sobie na to pozwolić – spuentował Jacek Sasin.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close