Motoryzacja

Izera zaprezentowana! Mamy pierwsze zdjęcia polskiego samochodu elektrycznego

Polski samochód elektryczny był od dawna zapowiadany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Izera doczekała się sesji zdjęciowej.

Izera została zaprojektowana przez włoską firmę Torino Design. W lipcu pisaliśmy, że doradcą projektu jest Tadeusz Jelec, który wcześniej współpracował z Jaguarem. Za design pojazdu odpowiadały więc osoby kompetentne, oczekiwaliśmy więc samochodu, który będzie co najmniej przyjemny dla oka.

Dziś do sieci trafiły fotografie z sesji zdjęciowej i można chyba napisać, że jeśli chodzi o wygląd, jest naprawdę nieźle.

Na imię jej Izera

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochwaliła się na Twitterze pierwszymi zdjęciami polskiego samochodu elektrycznego. Sesja odbyła się na zamkniętym odcinku drogi ekspresowej S2 POW.

Zanim auto trafi do oficjalnej sprzedaży, minie jeszcze sporo czasu. Pierwsze modele mają pojawić się w 2023 roku. Prototyp zaprezentowano jednak już teraz.


My uważamy, że pod względem designu Izera wygląda całkiem przyzwoicie. A jakie jest Wasze zdanie? Zresztą, jak wiadomo, wygląd to nie wszystko.

Czym wyróżniać będzie się Izera?

Polski samochód elektryczny ma wyróżniać pięć cech, które mają przekonać do niego polskich kierowców. Przestronność, atrakcyjny design, wyposażenie, serwis i długość gwarancji, a także koszt posiadania samochodu.

Dla nas TCO to coś więcej niż tylko przewaga produktowa, to będzie przewaga modelu, w jakim zaoferujemy ten samochód odbiorcom wspólnie z naszymi akcjonariuszami. Mając za udziałowców firmy energetyczne razem z samochodem, będziemy mogli zaoferować również cały potrzebny ekosystem elektromobilności, dając w oparciu o jedną miesięczną ratę nie tylko pojazd, ale również wszystko to, co jest potrzebne do jego ładowania czy współpracy z przydomowym źródłem odnawialnej energii – tłumaczył Zaremba, prezes ElectroMobility.

Produkcja Izery ma mieć miejsce na Górnym Śląsku. Poniekąd ma być to zadośćuczynienie za zamknięcie kopalń. Najprawdopodobniej fabryka powstanie w Rudzie Śląskiej. Szerszy tekst na ten temat napisał Obserwator Gospodarczy w tym artykule.

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close