Kultura i sztukaMarketingPaństwoPolitykaPolska

Po tym jak lider Bayer Full szydził z Kazika, płyty Kultu rozeszły się jak świeże bułeczki

Dofinansowanie z ministerstwa

Ponad 2 tysiące podmiotów z branży kulturalnej otrzyma 400 milionów złotych dofinansowania z państwowego Funduszu Wsparcia Kultury. Na liście beneficjentów oprócz firm i instytucji różnej wielkości są także znani aktorzy, dziennikarze, piosenkarze i zespoły prowadzące działalność gospodarczą.

Jednak resort nie dofinansuje tylko teatrów i tak zwanej ,,kultury wyższej”. W wykazie beneficjentów jest sporo nazwisk znanych piosenkarzy, aktorów i menedżerów kultury popularnej, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze.

W tej grupie największe dofinansowanie – 1,89 mln zł – przyznano spółce Golec Fabryka zarządzanej przez Pawła Golca, jednego z liderów Golec uOrkiestry. 400 tys. zł otrzyma Renata Świerżyńska Bayer Full Impresariat, 150 tys. zł  – Bayer Full Sławomir Świerżyński, 520 tys. zł – Radosław Liszewski Radek Weekend, a 500 tys. zł – Kamil Bednarek.

Czytaj więcej: 2 miliony dla Golców, pół dla Weekend i Bayer Full. Tak państwo dofinansuje artystów!

Sieć zalało prawdziwe tsunami negatywnych komentarzy wobec decyzji resortu. Początkowo minister Gliński próbował wyśmiewać negatywne głosy społeczeństwa, ale ostatecznie ugiął się i poinformował o zawieszeniu wypłat dla artystów.

Kazik Staszewski z zespołu Kult słysząc o takich dotacjach, napisał wprost, że “chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej”, to nikt z jego zespołu nie prosił o pieniądze z budżetu. Poprosił również o prawdziwe wsparcie zespołu, jakim ma być zakup ich najnowszej płyty oraz płyt z koncertu na Polandrock.

Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

– napisał lider Kultu.

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili.
Nie nam…

Opublikowany przez Kulta Niedziela, 15 listopada 2020

Kazik krytykuje, a lider Bayer Full przypadkiem robi mu reklamę

O ten wpis Agnieszka Gozdyra zapytała Sławomira Świerzyńskiego, lidera zespołu disco polo Bayer Full. Świerzyński był gościem w programie “Debata Dnia” w Polsat News, a tematem rozmowy było wstrzymanie wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury. Jednym z jego beneficjentów był wspomniany zespół Bayer Full, którzy miał otrzymać ponad 550 tys. zł.

Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. Kto by chciał ich płytę kupić? Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że “nie chcemy waszych pieniędzy”, to… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?

– odpowiedział lider Bayer Full.

Okazuje się, że sporo ludzi Kult jednak pamięta, a po kuriozalnej wypowiedzi lidera Bayer Full zaczęto szturmem kupować płytę zespołu Kazika Staszewskiego. Nie wiadomo, co podziałało lepiej: apel Kazika, czy kontrowersyjna wypowiedź Świerzyńskiego, ale zapotrzebowanie na płytę Kultu wzrosło drastycznie z dnia na dzień.

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 tys. płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 tys.0 boxów CD/DVD i 3 tys. winyli wyprzedał się w całości.

– napisał na Facebooku Jurek Owsiak.

Gloria Artis dla Bayer Full

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 17 listopada 2020

Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi.

– dodał.

Źródło: Polsat News

Dzięki aferze z cenzurą w Trójce, Kazik dostał reklamę za ponad 16 milionów złotych

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close