ŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Amazon wkracza na rynek apteczny! Konkurencja w tarapatach!

Amazon wkracza na rynek apteczny z nową ofertą o nazwie Amazon Pharmacy, która umożliwia klientom w Stanach Zjednoczonych zamawianie leków na receptę z dostawą do domu, w tym bezpłatną dostawę dla członków Amazon Prime.

Amazon Pharmacy jest największym dotychczasowym impulsem firmy do rynku o wartości 300 miliardów dolarów i zagraża dominacji tradycyjnych aptek, takich jak CVS i Walgreens, a także innym dużym detalistom oferującym usługi apteczne, w tym Walmart.

Akcje innych aptek spadły po uruchomieniu Amazon Pharmacy. Akcje CVS spadły o 8,6%. Walgreens Boots Alliance spadł o 9,6%. Akcje Rite Aid spadły o 16,2%. GoodRx, który pomaga konsumentom znaleźć zniżki na leki na receptę, spadł o 22,5%.

W przypadku Amazona ogłoszenie jest dobrze zaplanowane. Amerykanie coraz częściej polegają na przesyłaniu leków pocztą, aby uniknąć możliwego narażenia na koronawirusa. Ta zmiana może być trwała, ponieważ więcej ludzi niż kiedykolwiek uczy się o nowych sposobach przyjmowania leków.

Chcieliśmy ułatwić ludziom zdobycie leków, zrozumienie ich kosztów i dostarczenie ich do domu – powiedział TJ Parker, wiceprezes firmy Amazon ds. Farmacji, który wcześniej był współzałożycielem PillPack.

Uważamy, że ta nowa korzyść przyniesie ogromną wartość naszym członkom. Jest to istotne, ponieważ ludzie starają się zrobić więcej, korzystając z komfortu i bezpieczeństwa swoich domów – dodał.

Jak działa Amazon Pharmacy?

Klienci w wieku powyżej 18 lat będą mieli dostęp do usług aptecznych w tym tygodniu w 45 stanach. Z wyłączeniem Hawajów, Illinois, Kentucky, Luizjany i Minnesoty. Firma podziewa się z czasem obsługiwać te stany.

Amazon Pharmacy zaakceptuje większość form ubezpieczenia, ale może również zaoferować oszczędności osobom bez ubezpieczenia. Klienci mogą również korzystać z elastycznych kont wydatków lub kont oszczędnościowych zdrowotnych, aby kupować recepty na usługę.

Zanim klienci zamówią leki po raz pierwszy, witryna może zadawać im pytania, takie jak czy są w ciąży, ich data urodzenia i płeć, tak jak została przypisana przy urodzeniu. Informacje te są wymagane przez prawo w celu zapewnienia opieki aptecznej i pomagają farmaceutom np. potwierdzać recepty.

Lekarze mogą wysyłać recepty bezpośrednio do Amazon Pharmacy lub pacjenci mogą poprosić o przeniesienie do istniejącego sprzedawcy, takiego jak CVS lub Walgreens. Firma twierdzi, że ma narzędzia do weryfikacji czy lekarz zgodnie z prawem zlecił każdą receptę, co ograniczy potencjalne oszustwa.

Sprawdź także: Amazon zatrudni przed świętami tysiące pracowników w Polsce

Źródło:CNBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close