GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolska

Sławomir Mentzen (Konfederacja) założył browar i będzie sprzedawać piwo

Mentzen będzie sprzedawać piwo

Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN i członek Konfederacji postanowił wykorzystać swoją popularność i otworzył własny browar. Browar Mentzen rozpoczął produkcję kraftowego piwa, a premiera trzech pierwszych piw odbywa się w dniu 34. urodzin Mentzena.

Mam dzisiaj 34 urodziny. Lata lecą coraz szybciej, dlatego staram się nie marnować czasu. Z okazji urodzin sprawiłem sobie bardzo nietypowy, ale niezwykle satysfakcjonujący prezent. Będę świętował swoje urodziny, pijąc piwo własnej produkcji, prosto z Browar Mentzen. Rozpocząłem produkcję swojego kraftowego piwa. Wchodzę w ten sposób na zupełnie nowy dla mnie rynek, na którym zamierzam się trochę rozepchnąć łokciami.

– napisał polityk na swoim facebooku.

Na razie zakupić można 3 rodzaje piw – Pszenica Mentzena, Wielozbożowe i Wolnościowe. Butelka piwa o pojemności 500 ml kosztuje 9 zł. Stacjonarnie sprzedaje je jeden sklep w Toruniu, ale piwo można już zamawiać online z dostawą do domu. Dostawa zamówionych trunków rozpocznie się we wtorek.

Mentzen wie jak zarobić na sympatykach

Mentzen w zorganizował w całej Polsce spotkania “Piwo z Mentzenem”. Ich współorganizatorem był Kongres Polskiego Biznesu, którego polityk jest prezesem. Pomimo pandemii spotkania cieszyły się ogromną popularnością i przychodziły na nie tłumy. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorca postanowił wykorzystać swoją popularność i na niej zarobić.

To nie pierwszy raz gdy Sławomir Mentzen próbuje zarobić na swojej popularności. Kilka miesięcy temu wydał książki “Sanacja plus” oraz “I kto tu jest szurem?”, które są zbiorami felietonów i jego internetowych wpisów. Teraz Mentzen rozpoczął sprzedaż nowej książki “Filozofia XD”, która również jest zbiorem felietonów i przemyśleń.

Mentzen to przedsiębiorca, doradca podatkowy, doktor nauk ekonomicznych. Prowadzi kilka biur rachunkowych oraz jest właścicielem kancelarii podatkowej oraz sklepu myśliwskiego. W wyborach samorządowych 2018 kandydował na prezydenta Torunia i zajął piąte miejsce z wynikiem 3,94% głosów. W wyborach do Sejmu również nie uzyskał mandatu, zdobywając w Toruniu 6,16% głosów.

Mimo stosunkowo krótkiej i mało udanej kariery politycznej, wokół młodego polityka narosło sporo kontrowersji. Podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego polityk osławił się tak zwaną “Piątką Konfederacji”, w której podkreślał, że nie chce w Polsce między innymi Żydów czy homoseksualistów.

Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej.

– mówił na spotkaniu z sympatykami Mentzen.

 

Źródło: Facebook, Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close