Doradztwo biznesoweEnergetykaGospodarkaPaństwoPolskaPrzemysłRynek pracy

Lotos szuka nowego prezesa spółki. Ogłosili konkurs na stanowisko

Lotos szuka nowego prezesa

Rada nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła konkurs na stanowisko nowego prezesa spółki. Kandydaci mogą się zgłaszać do 3 grudnia, a rozmowy kwalifikacyjne ruszą od 7 grudnia.

Rada Nadzorcza Spółki Grupa LOTOS S.A. z siedzibą w Gdańsku ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu w Zarządzie Spółki Grupa LOTOS S.A. X wspólnej kadencji.

– poinformowała spółka na swojej stronie internetowej.

Wcześniej z funkcji prezesa zrezygnował Paweł Majewski. Rada Nadzorcza powierzyła wtedy obowiązki prezesa Zofii Paryle. W zarządzie Grupy Lotos pełni ona funkcję wiceprezesa ds. finansowych od 25 lipca 2019 roku, wchodząc w skład zarządu X kadencji.

Majewski zrezygnował z funkcji prezesa Grupy Lotos, ponieważ od 12 listopada objął stanowisko prezesa PGNiG. Prezesem Lotosu był od początku lutego 2020 roku.

Ogromne straty Lotosu! Paliwowy gigant stracił miliardy!

Lotos – jak zostać prezesem?

Kandydaci ubiegający się o stanowisko prezesa Grupy Lotos powinni posiadać wykształcenie wyższe, także uzyskane za granicą, ale uznane w Polsce. Ponadto muszą mieć co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę i co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych.

Aby zostać prezesem Lotosu trzeba posiadać wiedzę w zakresie znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników. Ponadto trzeba znać zasady funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, spółek publicznych oraz zasady wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

Kandydat na prezesa Grupy Lotos nie może pełnić funkcji społecznego współpracownika albo być zatrudniony w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Nie może być również zatrudnionym przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę.

Jak podała spółka, termin przyjmowania zgłoszeń upływa 3 grudnia 2020 roku, a otwarcie zgłoszeń nastąpi 4 grudnia br. Kandydaci spełniający wymogi określone w ogłoszeniu zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbywać się będą od 7 grudnia 2020 r. w biurze spółki w Warszawie, przy Placu Bankowym 1.

Lotos to koncern naftowy zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Koncern specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close