GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Senat powołał Radę Gospodarczą. Wśród członków prezes CD Projekt

Senat powołał Radę Gospodarczą

Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wręczył nominacje członkom Rady Gospodarczej – Zespołu Doradców ds. Gospodarczych przy Marszałku Senatu RP. Rada powołana została przez Senat 25 listopada i stanowi organ opiniodawczo-doradczy.

Przewodniczącym Rady został Zbigniew Jakubas, Przewodniczący Rady Nadzorczej Mennicy Polskiej. W skład Rady weszli:

  • główny ekonomista Pracodawców RP dr Sławomir Dudek,
  • członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN i Polskiego Komitetu do spraw UNESCO prof. Jerzy Hausner,
  • zarządzający spółkami Com40 i Big Star Bogdan Kaczmarek,
  • Prezes Zarządu CD Projekt S.A. Adam Kiciński,
  • współzałożyciel i wiceprezes firmy Nowy Styl Jerzy Krzanowski,
  • Prezes Zarządu Press Glass Arkadiusz Muś,
  • Prezes Zarządu spółki Dr Irena Eris S.A. Henryk Orfinger,
  • Prezes Zarządu spółki x-com Michał Świerczewski.

W wydanym przez Senat oświadczeniu dla mediów Marszałek Senatu podkreślił, że dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu prezesa Zbigniewa Jakubasa udało się zaprosić do udziału w pracach Rady wybitnych polskich przedsiębiorców, mają realne osiągnięcia, są polskimi patriotami gospodarczymi i płacą podatki w Polsce.

Łączy ich z nami pragnienie, aby polska gospodarka była dobra, silna, stabilna, z perspektywami rozwoju, i żeby budowała fundament pod dobrobyt nas wszystkich.

– podkreślił prof. Tomasz Grodzki.

Nowy rok, nowe podatki. Czy rząd ma litość dla przedsiębiorców?

Senat będzie ściśle współpracować z Radą

Marszałek zauważył, że w składzie Rady znaleźli się także wybitni ekonomiści. Marszałek Grodzki zapowiedział, że to, co Rada będzie proponować, Senat będzie przekuwał w inicjatywy ustawodawcze.

Chodzi o to, aby zmienić filozofię polskiej gospodarki, abyśmy wszyscy zrozumieli, że przedsiębiorca to nie jest wróg, tylko twórca potęgi państwa, ktoś, kto buduje przyszłość Rzeczypospolitej Polskiej  i że naszym zadaniem jest tworzyć stabilne warunki działania dla każdego polskiego przedsiębiorcy.

– podkreślił Marszałek Senatu.

Przewodniczący Rady Gospodarczej Zbigniew Jakubas powiedział, że Rada składa się z przedsiębiorców z niepodważalnymi sukcesami, których cechuje patriotyzm gospodarczy.

Pracujemy w Polsce, tu dajemy, zatrudnienie i tu płacimy podatki.

– podkreślił.

Zapowiedział, że Rada będzie starała się pracować nad rozwiązaniem problemów, które hamują przedsiębiorczość, będzie też chciała przedstawiać rozwiązania prospołeczne oraz takie, które zapewnią gospodarce stabilność. Zwrócił również uwagę, na problemy trapiące gospodarkę w dobie koronawirusa.

Myślę, że jest to ciało,  które jest w stanie pracować nad rozwiązaniami, które dadzą nam większą szansę rozwoju i nad ograniczeniami, które nas dotyczą.

– podkreślił prezes Jakubas.

Źródło: Senat RP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close