Kultura i sztukaMediaNieruchomościŚwiatZdrowie i medycyna

Banksy namalował w nocy mural na budynku. Właścicielka została milionerką!

Banksy znowu zaskoczył wszystkich

W nocy na jednym z budynków przy Vale Street w Bristolu pojawił się mural “Aachoo!” (Apsik!), przedstawiający kichającą kobietę. To znana ulica, jedna z najbardziej stromych w całym kraju. Właścicielką domu jest 57-letnia Aileen Makin. Kobieta miała zamiar go sprzedać, ale zmieniła zdanie, gdy do autorstwa dzieła przyznał się Banksy, jeden z najsłynniejszych artystów streetartowych świata.

Wartość budynku poszybowała w górę, a jego właścicielka w ciągu jednej nocy stała się milionerką! Eksperci szacują, że wartość domu mogła wzrosnąć z 300 tysięcy funtów do 5 milionów funtów. Samo miejsce stało się z kolei bardzo popularne, a przy muralu pojawiają się osoby, które chcą zrobić sobie zdjęcie.

Fot. Instagram
Fot. Instagram
Fot. Instagram

Szpital Narodowy to wydmuszka? Samo sprzątanie kosztuje milion złotych!

Banksy – najsłynniejszy anonimowy artysta

Banksy potwierdził przypuszczenia, że to właśnie on stoi za grafiką, umieszczając na Instagramie zabawne zdjęcie jednego z mieszkańców. Wiele osób uważa, że kolejny mural umiejscowiony w Bristolu może oznaczać, że tajemniczy artysta pochodzi z południowo-zachodniego miasta.

Grafika Banksy’ego przedstawia starszą kobietę, której kichnięcie przewraca budynki przy Vale Street w Bristolu. Niektórzy twierdzą, że mural jest żartobliwym ostrzeżeniem i namawia do noszenia maseczki ochronnej w czasach Covid-19.

Praca jest już kolejnym dziełem poruszającym tematykę pandemii. Wcześniej w hołdzie dla pracowników służby zdrowia Banksy namalował obraz “Game Changer”, który zawisł w Szpitalu Klinicznym w Southampton w Wielkiej Brytanii.

Artysta stworzył także grafiki w londyńskim metrze, które miały zachęcić do noszenia maseczek, niestety te zostały usunięte przez pracowników służb technicznych, którzy uznali je za zwykłe graffiti. Ostatni przed „Aachoo!” mural Banksy’ego, przedstawiający dziewczynkę bawiącą się hula hop z opony zniszczonego roweru, pojawił się w październiku w Nottingham.

Banksy zdobył światową sławę za sprawą nielegalnych graffiti, instalacji i rzeźb. Wciąż stara się zachować anonimowość, choć po sieci krążą fotografie, które mają go przedstawiać. Jest także aktywistą politycznym i reżyserem filmowym, jego prace są często odpowiedzią na wyzwania, z którymi mierzy się współczesny świat.

Źródło: Interia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close