Gospodarka

Jeszcze tego brakowało. Rząd zakaże podróży służbowych?

Czy rząd zakaże odbywania podróży służbowych? Wskazuje na to dzisiejsza wypowiedź wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.

W środę 16 grudnia odbyła się rządowa narada poświęcona lockdownowi i kolejnym obostrzeniom, które ewentualnie zostaną wprowadzone po Świętach Bożego Narodzenia.

Wicepremier Jarosław Gowin na ten moment nie podaje konkretów:

Rząd zastanawia się nad zakazaniem podróży służbowych, ale decyzja zostanie ogłoszona jutro. Dziś przedwcześnie jest spekulować.

Wiadomo, że planowane zmiany miałyby dotyczyć ograniczeń związanych z branżą hotelarską, handlem oraz podróżami służbowymi. Minister uszczegółowił, w jakim zakresie czasowym obowiązywałyby nowe regulacje:

Następna transza decyzji, czas obowiązywania nowych regulacji będzie obejmował okres od 28 grudnia do 17 stycznia.

Za dużo wyjazdów służbowych?

We wtorek 15 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat podróży służbowych. Jego zdaniem dochodzi do licznych nadużyć, dlatego też rekomenduje zaostrzenie przepisów w tym zakresie.

Minister optuje za surowszymi formami działania, o których poinformuje już w czwartek 17 grudnia. Chodzi o organizowanie wczasów pod przykrywką wyjazdów służbowych:

Każdy z nas może znaleźć w sieci [ogłoszenia], w których różne podmioty w charakterze wyjazdu służbowego zapraszają do spędzenia sylwestra i ferii.

Na ten moment prawo pozwala na pobyty w hotelach wyłącznie w czasie podróży służbowych. Jeżeli rządzący “dotrzymają słowa”, już 28 grudnia branża hotelarska otrzyma kolejny cios.

Dotychczas przeciwko decyzjom Zjednoczonej Prawicy protestowali m.in. przedsiębiorcy, rolnicy czy przedstawiciele branży fitness. Czy do tego grona dołączą również hotelarze? Czas pokaże.

Źródło: bankier.pl, businessinsider.com.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close