NaukaPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Kosiniak-Kamysz: Mogę zaszczepić prezydenta. Duda: Nie, dzięki

Kosiniak-Kamysz chce zaszczepić Prezydenta

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował w TVN24 doniesienia o nadchodzącym dopuszczeniu szczepionki przeciw koronawirusowi w Polsce. Lider PSL, który jest z wykształcenia lekarzem, zapowiedział, że się zaszczepi. Co więcej, Kosiniak-Kamysz uważa, że szczepionka na COVID powinna zostać podana jak największej ilości osób. Oczywiście dobrowolnie.

Oczywiście, że się zaszczepię i będę robił wszystko żeby jak najwięcej osób się zaszczepiło, bo jest z tym ogromny problem.

– stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz

Lider Ludowców stwierdził również, że może osobiście zaszczepić prezydenta Andrzeja Dudę. Kosiniak-Kamysz nawiązał prawdopodobnie do wypowiedzi Andrzeja Dudy z lipcowej kampanii wyborczej. Wtedy, podczas debaty w Końskich, prezydent stwierdził, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych i osobiście nigdy się nie zaszczepił na grypę.

Ja jeszcze mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to, jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, zwłaszcza rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia.

– mówił w TVN24 polityk, który z zawodu jest lekarzem.

Szczepionka na COVID – Niedzielski przedstawił benefity dla zaszczepionych

Duda odpowiada

Prezydent odpowiedział na Twitterze na słowa lidera PSL. Prezydent Duda podziękował politykowi PSL za troskę i zauważył, że należy do grona ozdrowieńców, więc najprawdopodobniej szczepionka na COVID nie będzie mu potrzebna. Załączył też link do swojej rozmowy z ekspertami dot. szczepionek, którą można obejrzeć na oficjalnych stronach Kancelarii Prezydenta.

Kosiniak-Kamysz odpowiedział na prezydencki tweet, pisząc, że eksperci są zgodni co do tego, że zaszczepić powinno się jak najwięcej Polaków, także ozdrowieńców. Zdaniem lidera Ludowców, prezydent Andrzej Duda powinien dać przykład z góry i włączyć się w akcję szczepień, aby nasi Polacy poczuli ich potrzebę.

Nie wysłuchał Pan wypowiedzi Ekspertów do końca. Przymykam oko, bo lubię Pana i rozumiem, że młodość ma swoje prawa 😉 Zdaniem Ekspertów ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności. Oczywiście ja także się poddam szczepieniu. Pozdrawiam! Miłego wieczoru!

– odpisał mu Prezydent.

Karczewski się wtrąca

Do deklaracji szefa PSL odniósł się senator PiS Stanisław Karczewski, który – podobnie jak Kosiniak-Kamysz – jest lekarzem. Senator zachęcił prezydenta do szczepienia, ale odradził ofertę Kosiniaka-Kamysza. Karczewski stwierdził, że liderowi PSL nie powinno się ufać. Ten dziwny wpis spotkał się raczej z negatywnym odzewem wśród internautów.

Źródło: RMF24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close