Gospodarka

Warzecha wystawia rządowi rachunek za lockdown: “Chaos, bezsens, PRL”

Znany dziennikarz i publicysta Łukasz Warzecha w obszernym komentarzu dla portalu Onet wypunktował politykę rządu wobec pandemii koronawirusa.

Łukasz Warzecha jest kojarzony przede wszystkim z konserwatywnym tygodnikiem “Do Rzeczy“, jednak jego teksty można przeczytać również w innych miejscach. Tym razem skomentował kwestię lockdownu i ostatnich poczynań Zjednoczonej Prawicy.

W artykule “Rachunek za pandemię. Dla was, rządzący” Warzecha nie szczędził słów krytyki pod adresem Prawa i Sprawiedliwości:

Władza swoimi bezmyślnymi działaniami zorganizowała nam PRL bis. Omijanie absurdalnych restrykcji stało się obywatelską cnotą – jak w komunie. Rządzący z całą pewnością powinni zostać rozliczeni z tego, co robią z Polakami i polskim państwem od marca. Nie nastąpi to szybko, ale nastąpić powinno.

Publicysta jeden z akapitów swojego felietonu zatytułował “Chaos, bezsens, PRL“. Działania resortu zdrowia ocenił jako bezsensowne i pozbawione racjonalnych przyczyn. Poruszył również sprawę szczepionek, które jawią się jako cudowne remedium na pandemię. Zadał przy tym pytanie, dlaczego władza jest tak niechętna wobec ludzi stawiających konstruktywne pytania i wyrażających swoje wątpliwości względem programu masowego szczepienia polskiego społeczeństwa.

Wszystko musi być “narodowe”?

Warzecha szczególnie negatywnie odniósł się do ostatniej zapowiedzi wprowadzenia “kwarantanny narodowej“. Wskazał, że co najmniej od wiosny jest prowadzona swoista “eksterminacja” małych biznesów. W jego ocenie polska gospodarka została już dostatecznie osłabiona, a kolejne restrykcje jedynie dobiją przedsiębiorców.

Jego zdaniem nazywanie wszystkich rządowych programów “narodowymi” jest wyłącznie zabiegiem kosmetycznym:

Wasze nadęte deklaracje o narodowym tym czy tamtym (bo u was wszystko musi być „narodowe”) oznaczają wymierną liczbę ludzi wysłanych na bezrobocie, wymierne sumy podatków niewpływających do budżetu – a te podatki trzeba będzie jakoś uzupełnić, odbierając kolejne pieniądze wszystkim obywatelom. Już zafundowaliście nam rekordowo wysoki deficyt budżetowy. Wszyscy za to zapłacimy. Za waszą nieudolność i dyletanctwo.

Na zakończenie Łukasz Warzecha przyznał, że trzeba rozliczyć pięć lat rządów Zjednoczonej Prawicy, przy czym najwyższy rachunek przewiduje za szkody poczynione w okresie walki z pandemią.

Źródło: twitter.com, profil: Łukasz Warzecha, wiadomosci.onet.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close