PaństwoPolskaŚwiatTransportTurystykaWarszawa

Koronawirus zmutował. Loty z Wielkiej Brytanii zawieszone od jutra. LOT podstawia samolot

Loty z Wielkiej Brytanii zawieszone

Koronawirus zmutował w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach pojawił się nowy, bardziej zaraźliwy szczep wirusa. Wiele europejskich krajów zawiesiło loty z Wielkiej Brytanii. Również Polska planuje zawiesić loty. Decyzja wejdzie jednak w życie dopiero od północy z poniedziałku na wtorek.

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa.

– napisał na Twitterze w nocy z niedzieli na poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Dziś o godz. 10 zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który ma zająć się m.in. sprawą nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Strajk Przedsiębiorców szuka PRowców. Wynagrodzenie? Reklama na FB

LOT podstawi swój największy samolot

Tuż przed wprowadzeniem zakazu lotów, narodowy przewoźnik LOT wyśle po Polaków największy samolot, jaki posiada. Dzięki temu do ojczyzny na święta będzie mogło wrócić nawet blisko 300 rodaków. Niestety, wśród nich mogą być osoby zarażone nową odmianą wirusa.

Czekamy na decyzje rządu ws. lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Na tę chwilę mogę przekazać, że dziś mamy zaplanowane dwa loty z Warszawy do Londyn-Heathrow. Pierwszy rejs odbył się rano, a na lot popołudniowy podstawimy Boeinga 787-9 Dreamliner.

– poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski cytowany przez TVN24.pl.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że wydał dyspozycje Inspekcji Sanitarnej, by od poniedziałku wykonywać testy na koronawirusa każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Testy nie będą jednak obowiązkowe.

Europa w panice

Loty z Wielkiej Brytanii zawiesiły w niedzielę Holandia i Belgia. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań.

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Wskazał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko COVID-19.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

Źródło: Next GazetaBusiness Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close