MarketingMediaPaństwoPolitykaPolskaTechnologie

Wiadomości TVP ZNOWU zamazały logo WOŚP i ZNOWU udają, że nie wiedzą o co chodzi

Wiadomości TVP znowu cenzurują WOŚP

Wiadomości TVP znowu ocenzurowały logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chodzi o materiał dla o spędzaniu świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. W materiale dziennikarz TVP rozmawia z właścicielką sklepu z polskimi produktami, która ma na bluzce widoczne serce z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na niektórych ujęciach na logo WOŚP nieudolnie nałożony jest filtr rozmywający obraz.

To nie pierwszy raz kiedy TVP cenzuruje WOŚP. W 2017 roku serduszko WOŚP wymazano z kurtki posła Platformy Obywatelskiej, a tematowi zbiórki poświęcono zaledwie 14 sekund. Jacek Kurski oskarżał wtedy o zniknięcie serduszka… Belzebuba.

Polsat i TVN odpuszczają koncerty w plenerze, Kurski zapowiada gorącego Sylwestra Marzeń

Cenzura? Jaka cenzura?

Również tym razem TVP nie przyznaje się do ocenzurowania logo WOŚP. Ekipa Wiadomości TVP na swoim profilu na Twitterze, wymazanie loga WOŚP nie było zabiegiem celowym tylko błędem montażowym.

Intencją dziennikarzy nie było „zamazywanie serduszka @fundacjawosp”. Jest ono widoczne w materiale. Chodziło o przesłonięcie znaku handlowego, który rozmówczyni miała na ubraniu oprócz logo WOŚP. Jednak wskutek niedokładnego montażu na sekundę został przesłonięty także znak WOŚP.

– czytamy na profilu “Wiadomości” TVP.

Z kolei szef Wiadomości TVP Jarosław Olechowski stwierdził, że zwracanie uwagi na cenzurowanie logo WOŚP przez Telewizję Polską jest… “szczuciem” w święta.

Przecież widać, że nie chodziło o „wyblurowanie serduszka WOŚP”, bo jest ono doskonale widoczne na nagraniu. Naprawdę trzeba szczuć nawet w Święta Bożego Narodzenia?!

– napisał Jarosław Olechowski na Twitterze.

Owsiak reaguje

Na ocenzurowanie logo WOŚP przez Wiadomości TVP zareagował również sam Jurek Owsiak, który opublikował na swoim Facebooku wymowne zdjęcie.

Fot. Facebook

Miałem nadzieję, że czas świąt to czas z ciepłymi życzeniami w każdym kierunku, a jednak nie do końca. Ze swojej strony autorom tego newsa TVP z Waszyngtonu świątecznie życzę zdrowia i przyjaźni w sercu.

– napisał Owsiak na swoim profilu.

Źródło: Gazeta.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close