Gospodarka

„Góralskie Veto” – przedsiębiorcy z Podhala mają lockdownu. „Na ten rząd nie ma co liczyć”

„Góralskie Veto” to pomysł Sebastiana Pitonia. Lider akcji zapowiedział, że na Podhalu przedsiębiorcy otworzą swoje biznesy 18 stycznia. Tym samym zamierzają zlekceważyć rządowy zakaz.

W sezonie zimowym turystyczne miejscowości nastawiają się na duży dochód z turystyki. Dla wielu przedsiębiorców z Podhala jest to najważniejsza część roku. Tymczasem rząd zapowiedział przedłużenie panujących restrykcji do końca stycznia.

Górale nie zamierzają jednak tyle czekać. Ich zdaniem te dwa dodatkowe tygodnie mogą zaważyć o być albo nie być ich biznesów. Z tego powodu powstała inicjatywa „Góralskie Veto”. Przedsiębiorcy z Podhala zamierzają wrócić do pracy, nawet pomimo rządowego zakazu.

W czwartek ogłosimy, że całe Podhale, całe południe, wszystkie miejscowości, które żyją z turystyki, otworzą się. Zakończymy to szaleństwo, to szaleństwo, które chce zniszczyć Polskę i polskość, klasę średnią, mały i średni biznes – mówił Sebastian Pitoń, cytowany przez radio RMF FM.

„Góralskie Veto” przykładem dla innych regionów Polski?

Akcja zorganizowana na Podhalu może być bodźcem dla przedsiębiorców z innych części kraju. Podczas rozmowy w Radiu Zet Sebastian Pitoń stwierdził, że rząd próbuje przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi.

Bo to my będziemy musieli oddać te pieniądze, my poniesiemy koszty inflacji. To nie jest tak, że ministrowie zrzucili się i dali nam miliard. Wykreowali go czy wydrukowali. Górale uważają za śmieszne i szkodliwe zasypywanie dziur, które tworzy rząd. Gdyby zlikwidować podatek dochodowy, zmniejszyć VAT do 15 proc., to byłoby to dobre działanie – powiedział Pitoń.

W ramach „Góralskiego Veta” nie będzie również organizowanych strajków czy protestów. Przedsiębiorcy podkreślają, że ich celem jest wyłącznie spokojne prowadzenie swojej działalności.

Niestety, lider ruchu powiedział dziś także, że „żadnej pandemii nie ma, a on sam chorował na koronawirusa i jest to lekka, przyjemna choroba”. Jako redakcja Plotek Biznesowych mamy nadzieję na to, że przedsiębiorcy, którzy wbrew decyzji rządu wznowią swoją działalność, będą przestrzegali obostrzeń sanitarnych.

W czwartek odbędzie się oficjalna konferencja „Góralskiego Veta”, na której zostanie oficjalnie ogłoszone otwarcie działalności gospodarczych na Podhalu.

Źródło: Radio Zet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close