Świat

Ameryka zostanie zalana imigrantami! Joe Biden odwróci reformy Trumpa

Joe Biden zaostrza lewicowy kurs. Zamierza cofnąć wiele “kontrowersyjnych” decyzji swojego poprzednika Donalda Trumpa. Chodzi m.in. o kwestię imigracji.

Joe Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej. Jak podają amerykańskie media, nie zamierza próżnować, a wręcz przeciwnie – przygotowuje się już do odkręcenia kilku reform poczynionych przez Donalda Trumpa.

Mówimy przede wszystkim o sprawie masowej imigracji do USA. Biden zamierza znieść restrykcje nałożone na niektóre kraje muzułmańskie, a ponadto przewiduje program łączenia rodzin rozdzielonych na granicy z Meksykiem. Jest to zapowiedź zdecydowanej polityki proimigracyjnej, niejako w duchu multikulturalizmu.

Demokraci robią porządki

Agencja Assosiated Press przytoczyła notatkę autorstwa Rona Klaina, który będzie szefem gabinetu Joe Bidena:

Te działania przyniosą ulgę milionom Amerykanów, którzy zmagają się z tym kryzysem. Prezydent-elekt podejmie te działania nie tylko by odwrócić największe szkody administracji Trumpa, ale także, by prowadzić nasz kraj na przód.

Nowy prezydent ma w planach również: zwiększyć liczbę wykonywanych testów na koronawirusa, zapewnić wsparcie finansowe osobom poszkodowanym przez pandemię, zreformować wymiar sprawiedliwości, wydłużyć proces spłacania kredytów studenckich oraz powrócić do porozumienia klimatycznego.

Jak łatwo się domyślić, zwłaszcza pomysły związane z masową imigracją nie przypadną do gustu konserwatywnej, głównie białej ludności Ameryki, która w dużej mierze popierała Donalda Trumpa.

Źródło: niezalezna.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close