PaństwoPolskaSport

Brzęczek zwolniony przez Zbigniewa Bońka z funkcji selekcjonera! O co poszło?

Brzęczek zwolniony

Jak poinformowało PZPN, Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. Brzęczek był trenerem od 12 lipca 2018 roku. Decyzja o zwolnieniu została podjęta jednoosobowo przez prezesa Zbigniewa Bońka. Decyzja wywołała spore poruszenie, ponieważ była zaskoczeniem zarówno dla piłkarskiego środowiska, ale także dla pozostałych członków PZPN-u.

Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową.

– powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Jak informuje Maciej Wąsowski z Przeglądu Sportowego, Jerzy Brzęczek na razie został tylko odsunięty od pracy w charakterze selekcjonera. Formalnie zwolniony zostanie w czwartek 21 stycznia na zarządzie PZPN. Na ten dzień zaplanowana jest również konferencja prasowa online z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Według informacji Onetu, Zbigniew Boniek zadzwonił w niedzielę do Marka Koźmińskiego, wiceprezesa PZPN do spraw szkolenia i człowieka szykowanego na następcę Bońka w sierpniowych wyborach. Boniek powiadomił go tylko o swojej decyzji, nie szukał żadnych konsultacji, nie pytał o radę. Nie powiadomił go też, kto będzie następcą. Brzęczek był umówiony z Bońkiem “na kawę“ i wtedy dowiedział się o dymisji, godzinę przed ogłoszeniem komunikatu.

UOKiK będzie mógł skontrolować mieszkania Polaków

Szok dla wszystkich

Jak informuje WP, selekcjoner był mocno rozżalony i zaskoczony decyzją Bońka. Brzęczek liczył, że po tym, jak w ostatnich miesiącach Boniek mocno go bronił, uda mu się jednak zachować posadę. Tak się jednak nie stało. Selekcjoner, po spotkaniu z prezesem, spędził jeszcze trochę czasu w siedzibie związku, żegnając się z będącymi na miejscu pracownikami.

Mimo, że samodzielna decyzja Bońka zaskoczyła wszystkich, za zwolnieniem Brzęczka nie mają stać żadne sprawy prywatne, a jedynie chłodna kalkulacja. Po gruntownej analizie Zbigniew Boniek miał dojść do wniosku, że Brzęczek nie gwarantuje progresu reprezentacji, a ten rok jest niezwykle ważny – czekają nas nie tylko finały EURO, ale i eliminacje do mundialu w 2022 roku.

Jerzy Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji Polski od 12 lipca 2018 roku. Obejmował reprezentację Polski po nieudanych Mistrzostwach Świata w 2018 r., gdy Polacy nie zdołali awansować do fazy pucharowej.Prowadził naszą kadrę w 24 spotkaniach. 12 z nich wygrał, 5 zremisował, a 7 przegrał. W pierwszym spotkaniu pod jego wodzą, 7 września 2018 r., Polacy zremisowali 1:1 z Włochami. Po raz ostatni 49-latek poprowadził reprezentację Polski 18 listopada 2020 r. W Lidze Narodów Biało-Czerwoni przegrali 1:2 z Holandią.

W grudniu, w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Jerzy Brzęczek mówił o tym, że nie ma powodów do rezygnacji, a jego samego bronią wyniki i zrealizowane cele.

Źródło: Onet, WP

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close