BankowośćGastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Minister Finansów apeluje, by więcej wydawać: “Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy.”

Minister finansów z apelem

Minister finansów Tadeusz Kościński ma pomysł na kryzys gospodarczy. W rozmowie dla radiowej Jedynki zaapelował, by Polacy przestali trzymać gotówkę „pod materacem” i nie obawiali się wydawać jej na konsumpcję.

Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania.

– przekonywał w radiowej Jedynce.

Minister dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że recesja może sprawiać, że niektórzy niechętnie będą podejmowali decyzje dotyczące finansów. Przypomniał jednak, że jeszcze w drugim kwartale 2020 roku spadek PKB wyniósł „8-9 proc”., ale możliwe, że za cały rok 2020 spadek może wynieść nawet mniej niż 3 proc.

Minister finansów mówił również o ewentualnym luzowaniu obostrzeń przez rząd oraz swoich prognozach na temat inflacji. Jak przekonywał, wiele wskazuje na to, że inflacja będzie spadała. W 2020 roku inflacja średnioroczna wyniosła 3,4 proc., gdy w 2019 – 2,3 proc.

Presja inflacyjna będzie spadała przez najbliższych kilka lat.

– stwierdził Kościński.

TVP znowu dostanie prawie 2 miliardy! Sejm odrzucił poprawkę Senatu!

Minister finansów zachęca do wpłat na konto

Minister Tadeusz Kościński przyznał, że chciałby, aby Polacy trzymali swoje pieniądze na kontach bankowych. Według ministra, pozwoliłoby to “rozkręcać gospodarkę”.

Zachęcam aby wyciągnąć tę gotówkę „spod materaca” i włożyć do banku, ja walczę z tym cały czas, oczywiście gotówka nie wnosi nic do polskiej gospodarki, jest kosztem. Zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym, i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę.

– dodał minister finansów.

Jednocześnie szef resortu nie widzi nic złego w tym, by pieniądze ulokowane w banku pobierać, ale najlepiej aby te pieniądze „spod materaca” wydano na inwestycje czy konsumpcję.

My również zachęcamy do większej konsumpcji i wydawania pieniędzy. Wystarczy pójść do restauracji albo na siłownię, wyjechać na narty, może wynająć pokój w hotelu… a nie, czekaj.

Źródło: Wprost, Polskie Radio

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close