Gospodarka

Rząd nie ma planu? Szczere wyznanie prof. Horbana ws. odmrażania gospodarki

Czyżby rząd nie miał nawet planów na odmrażanie polskiej gospodarki? Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban rozwiał wątpliwości.

Główny doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban był gościem programu “Newsroom” wydawanego przez portal Wirtualna Polska. Wypowiedział się na temat planów rządu, a właściwie… ich braku.

Na pytanie redaktora o kolejne działania władz po 31 stycznia, gdy formalnie kończy się “narodowa kwarantanna“, odpowiedział następująco:

Redaktor znowu antycypuje mi przyszłość. Jest jeszcze za wcześnie. Cały czas decydujemy. W przyszłym tygodniu możemy wypuścić do szkół resztę dzieci z klas podstawowych, moim zdaniem powinniśmy. A co dalej? Zobaczymy.

Czy zatem Zjednoczona Prawica ma jakiś pomysł na odmrażanie gospodarki? Jak stwierdził prof. Horban, sytuacja rozwija się na bieżąco:

Handel idzie, to, że galerie są zamknięte, nie oznacza, że nie można kupić garnków, garnituru czy tym bardziej żywności. Galerie mogą czekać, hotele – jeśli będą rozmrażane – to powolutku. Najpierw podróże służbowe, a później przyjemnościowe. To samo z pozostałymi usługami, muszą jeszcze troszeczkę poczekać. Harmonogram? Nie ma harmonogramu, jest tworzony w trakcie.

Przedsiębiorcy sami odmrożą gospodarkę?

Internetowy ruch skupiony pod hashtagiem #otwieraMY zyskał w ostatnich dniach ogromną popularność. Dołączają do niego nie tylko przedsiębiorcy i właściciele biznesów, ale również konsumenci. Wszystkich ich łączy jedno – sprzeciw wobec rządowego lockdownu, który niszczy polską gospodarkę.

Grupa na Facebooku “otwieraMY się I Polska” liczy już ponad 22 tysiące członków. Inicjatywa może liczyć również na wsparcie ze strony polityków Konfederacji.

Źródło: money,pl, wideo.wp.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close