GospodarkaHandelPolska

Amazon oficjalnie wchodzi do Polski. Akcje Allegro mocno w dół

Amazon oficjalnie w Polsce

Plotki o tym, że Amazon wejdzie na polski rynek pojawiły się już na jesień. Dziś stały się faktem. Firma Jeffa Bezosa potwierdziła rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce Amazon.pl. Przedsiębiorcy, którzy chcą sprzedawać swoje towary za pośrednictwem platformy, już mogą rejestrować na niej swoje konta.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok.

– mówi Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE.

Jak dodaje Amazon, ponad połowa towarów sprzedawanych na świecie przez serwisy firmy pochodzi od zewnętrznych partnerów. Tym samym polska wersja serwisu ma dać naszym krajowym przedsiębiorcom możliwość dotarcia do klientów na całym świecie. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, ma ich być ponad 300 milionów

Firma zatrudnia w Polsce ponad 18 tysięcy osób. 21 stycznia firma zapowiedziała otwarcie kolejnego centrum logistycznego, tym razem w Świebodzinie. Choć Amazon od kilku lat prowadzi w Polsce swoje centra logistyczne, do tej pory polskiej wersji platformy sprzedażowej nie było.

Emilewicz (tak jakby) przeprasza za wyjazd z synami na narty: Dzisiaj bym z nimi nie wyjechała

Akcje Allegro mocno w dół

Wejście Amazona do Polski to ogromna konkurencja dla naszej rodzimej firmy Allegro. Obecnie to właśnie ta platforma jest liderem rynku jest Allegro. Mówiło się nawet, że to właśnie Amazon skłonił Allegro do wejścia na giełdę. Do tego partner Allegro – firma InPost zapowiedziała współpracę z amerykańską firmą.

Po ogłoszeniu decyzji przez Amazon, w środę przed południem notowania Allegro na warszawskiej giełdzie spadły o około 7 proc. Cena akcji wynosi obecnie nieco ponad 70 zł. Choć większość spółek należących do WIG20 znajduje się pod kreską, to spadek Allegro jest zdecydowanie największy w tym indeksie.

Prezes Allegro Francois Nuyts, pytany w rozmowie z Money.pl o konkurencję ze strony serwisu Amazon, stwierdził, że dzięki swoim atutom Allegro jest marką pierwszego wyboru dla polskich klientów.

Amazon już jest od dawna w Polsce. Działają tu centra dystrybucyjne, do tego niemiecka strona firmy została przetłumaczona na polski. Jednak my, jako Allegro, mamy mnóstwo atutów, które sprawiają, że jesteśmy marką pierwszego wyboru dla polskich klientów. Oczywiście konkurencja jest dobra, bo dzięki niej mocniej zabiegamy o uwagę klientów.

Źródło: Money

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close