Kultura i sztukaMarketingMediaPolskaTechnologie

Premiera “Kajko i Kokosz” już 28 lutego! Netflix pokazał pierwszy trailer!

Kajko i Kokosz w serwisie Netflix

Już 28 lutego w serwisie Netflix pojawi się polska animacja “Kajko i Kokosz”. Pierwsze informacje o pracach nad animacją pojawiły się już w połowie 2018 roku. Animacja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 390 tys. złotych.

Prace nad pilotażowym odcinkiem ruszyły już pod koniec maja 2019 roku. W połowie grudnia zeszłego roku serwis zapowiedział, że serial pojawi się w 2021 roku. Teraz serwis zaprezentował pierwszy trailer, czyli zapowiedź serialu.

Serial animowany “Kajko i Kokosz” powstaje na kanwie zabawnych perypetii dwójki przyjaciół: Kajka i Kokosza – słowiańskich wojowników oraz ich wiernego kompana smoka Milusia. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

W pracę nad serialem zaangażowani są twórcy związani z komiksem Janusza Christy oraz ze środowiskiem komiksowym. Wśród nich reżyserzy: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz scenarzyści: Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus, mianowany przez samego Janusza Christę swoim następcą.

Ten wybór był dla nas oczywisty. “Kajko i Kokosz” to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajka i Kokosza polubią też widzowie na świecie.

– komentuje Łukasz Kłuskiewicz, w Netfliksie odpowiedzialny za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej.

Amazon oficjalnie wchodzi do Polski. Akcje Allegro mocno w dół

Kajko i Kokosz zasługują na ekranizację

Konsultantami scenariuszowymi animacji są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM pod nadzorem Eweliny Gordziejuk – showrunnerki, producentki wykonawczej i pomysłodawczyni adaptacji komiksu.

Serial “Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu “Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury.

– komentuje Ewelina Gordziejuk, showrunnerka, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza serialu.

Nad organizacją i przebiegiem produkcji czuwa Małgorzata Badowiec – producentka liniowa. Prawa do adaptacji komiksu zostały nabyte od Fundacji Kreska im. Janusza Christy, której Prezesem jest Paulina Christa wnuczka twórcy Kajka i Kokosza.

Komiks „Kajko i Kokosz” powstał w Polsce na początku lat 70-tych i był wydawany do 1990 roku. W 2003 roku serię wznowiło wydawnictwo Egmont. W 2016 na rynku ukazała się kontynuacja przygód Kajko i Kokosza, składającą się z krótkich historii opowiadających o perypetiach pobocznych postaci ze świata tego kultowego komiksu.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close