MediaPolskaRynek pracyTelekomunikacja

TVN znowu zwalnia ludzi. Ze stacją TVN24 ma się pożegnać kilkanaście osób

Kolejne zwolnienia z TVN

Discovery Polska zdecydowało się na kolejną redukcję zatrudnienia w TVN. Jak wynika z informacji serwisu Wirtualne Media, tym razem zwolnienia dotyczą głównie redakcji TVN24. Wypowiedzenie z pracy miało dostać dwóch dźwiękowców, dwóch operatorów, dwóch researcherów pracujących przy wydaniach „Faktów”, pracownik działu grafiki i kierownik produkcji. W sumie ze stacją ma się pożegnać kolejne kilkanaście osób.

Gdy ludzie dowiedzieli się, co się w środę stało, morale mocno podupadło. Wcześniej w zespołach uśrednili nam pensje, czyli inaczej mówiąc zmniejszyli o jakieś 10 proc. Teraz chodzą słuchy, że to nie koniec. Także w wielu działach panika.

– mówi anonimowo jedna z osób, która odchodzi z firmy.

Jak przekonuje Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupa Discovery, głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność oraz jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku.

Oczekiwania widzów dotyczące usług telewizyjnych i VOD zmieniają się bardzo szybko, co powoduje, że my również musimy cały czas modyfikować sposób działania. Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku.

– tłumaczył Marcin Barcz.

O skali zwolnień firma nie informuje. Jak się okazuje, zwolnieni z TVN24 pracownicy mają szukać nowej pracy w konkurencyjnym Polsacie.

Jeszcze nigdy na moim biurko nie było tyle CV od ludzi z TVN.

– mówi anonimowo jeden z kierowników redakcji w Polsacie.

Strajk Kobiet nie odpuszcza. Wczoraj weszli do budynku TK, dziś 35 demonstracji

TVN się zmienia

Zwolnienia w TVN24 nie są jedynymi. Pod koniec zeszłego roku z TVN zwolniono ok. 30 osób, między innymi z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych. Informacje o planowanych redukcjach TVN Discovery potwierdził już w listopadzie.

Jesteśmy zmuszeni wprowadzać zmiany z powodu pandemii, która pogorszyła sytuację wielu firm i miała wpływ także na nas.

– tłumaczyło wówczas biuro prasowe TVN.

W grudniu z firmy odeszły dyrektor kanałów lifestylowych Małgorzata Łupina (po 20 latach pracy) oraz szefowa internetowego Magazynu TVN24 Aleksandra Majda (została wiceszefową komunikacji społecznej w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy). W październiku z TVN pożegnali się członkowie zarządu Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing).

Z kolei we wrześniu, w związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odszedł dotychczasowy prezes TVN Piotr Korycki. Korycki pracował w TVN od 2003 roku jako zastępca dyrektora finansowego. W 2009 został dyrektorem finansowym spółki, a w 2012 roku dołączył do jej zarządu. W maju 2018 roku został prezesem. Nadzór nad spółką przejęła Katarzyna Kieli, szefowa Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jak poinformował Korycki w komunikacie:

Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość.

We wrześniu Discovery wprowadziło nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Koncern podkreśla, że restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Kasia która prawi o zasadach a szczepi się poza kolejnością. Usta ciągle zaciśnięte jak w szczekoscisku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close