PolskaRynek pracyZdrowie i medycyna

Nowy Polski Ład już niedługo! Gowin wyjawia, co nas czeka

Jarosław Gowin wyjawił, kiedy poznamy dokładne założenia tzw. Nowego Polskiego Ładu. Rząd już pracuje nad projektem rozwojowym.

Podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wypowiedział się na temat tzw. Nowego Polskiego Ładu. Ma być to odpowiedź rządu na bieżący kryzys ekonomiczny związany z epidemią i restrykcjami epidemicznymi.

Polityk zapowiedział, kiedy możemy spodziewać się konkretnych założeń projektu:

Trwają prace związane z przygotowanym przez rząd Nowym Polskim Ładem. Zaangażowane są w to przedsięwzięcie m.in. KPRM, resort finansów, resort rozwoju, pracy i technologii. Spodziewam się, że założenia tego projektu rozwojowego zostaną ogłoszone na przełomie lutego i marca br.

Jak podkreślił Gowin, “spodziewa się trwałego włączenia Funduszu Inicjatyw Lokalnych do programu Nowego Polskiego Ładu, tak aby poprzez inwestycje samorządowe rozbudowywać potencjał lokalnych małych i średnich firm”. Przedsięwzięcie ma dotykać takich sfer, jak: edukacja, cyfryzacja, służba zdrowia, infrastruktura czy mieszkalnictwo.

Nowy Polski Ład?

Jak informuje “Rzeczpospolita“, zapowiadana inicjatywa jest dla obozu władzy bardzo istotna:

Prezentacja tego projektu będzie (poza kwestiami związanymi z koronawirusem oraz publikacją wyroku TK dotyczącego aborcji) być może najważniejszym politycznie wydarzeniem dla PiS w pierwszej połowie tego roku.

Rządowy program rozwoju ma składać się z wielu instrumentów, które zdaniem władzy zadziałają zbawiennie na stan polskiej gospodarki dotkniętej długotrwałymi restrykcjami epidemicznymi. Pomoc mają uzyskać przede wszystkim przedsiębiorcy.

Co ciekawe, również opozycja planuje przedstawić swoje pakiety reform związane z odbudową gospodarki i rozwiązaniem najdotkliwszych problemów społeczeństwa. W najbliższym czasie zarówno Platforma Obywatelska, jak i ruch Szymona Hołowni zaprezentują propozycje w tym zakresie.

Źródło: money.pl, rp.pl, tvp.info

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close