MediaPaństwoPolitykaPolskaPrawoRynek pracyZwiązki zawodowe

TVP zwolniło prezenterkę pogody… za serduszko WOŚP

TVP zwolniło pogodynkę… za serduszko WOŚP

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, prezenterka pogody Patrycja Kasperczak została zwolniona przez TVP po 20 latach pracy. Powodem zwolnienia miało być… serduszko WOŚP, które Kasperczak miała przyklejone podczas transmisji prognozy pogody. Według GW kłopoty mają mieć również reporter Marcin Wróblewski oraz wydawczyni Barbara Kożeniewska, podczas relacji z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy… “nie powiązali Finału WOŚP z aborcją”.

Jak opisuje Piotr Żytnicki na łamach “GW”, powołując się na wypowiedzi anonimowych pracowników stacji, dyrektor poznańskiej TVP Agata Ławniczak po programie “wpadła w szał”. Ławniczak miała powiedzieć, że występując z serduszkiem WOŚP, prezenterka promowała konkurencyjną telewizję TVN. Argumentem był fakt, że to właśnie TVN od kilku lat jest medialnym patronem WOŚP. Następnego dnia prezenterkę pogody zwolniono, choć pogodę zapowiadała od 20 lat.

“GW” twierdzi, że kłopoty ma również reporter Marcin Wróblewski, który poinformował w programie “Teleskop” o finale WOŚP. Od Wróblewskiego zażądano, by neutralny materiał zmodyfikował i dodał informację, że Jerzy Owsiak wspiera Strajk Kobiet, który z kolei promuje aborcję. Wydawczyni programu Barbara Kożeniewska odmówiła wykonania polecenia i ją również mają czekać konsekwencje finansowe. Ławniczak miała oskarżyć dziennikarzy o sabotaż.

TVP w oficjalnym oświadczeniu tłumaczy, że nie “zwolniła” pogodynki Patrycji Kasperczak, a jej umowa po prostu “wygasła” z dniem 31 stycznia. Sęk w tym, że zwolniona prezenterka zapowiadała pogodę 1 lutego. Z kolei materiał z 31 stycznia, gdy pogodynka miała przyklejone serduszko WOŚP… został usunięty.

Żona Jakimowicza dostała pracę w NBP, a on sam zarabia ogromne pieniądze w TVP!

TVP cenzuruje WOŚP

To nie pierwszy raz kiedy TVP ma problem z WOŚP. W 2017 roku serduszko WOŚP wymazano z kurtki posła Platformy Obywatelskiej, a tematowi zbiórki poświęcono zaledwie 14 sekund. Jacek Kurski oskarżał wtedy o zniknięcie serduszka… Belzebuba.

Z kolei w grudniu zeszłego roku Wiadomości TVP znowu ocenzurowały logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w materiale o spędzaniu świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarz TVP rozmawiał z właścicielką sklepu z polskimi produktami, która miała na bluzce widoczne serce z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na niektórych ujęciach na logo WOŚP nieudolnie nałożony został filtr rozmywający obraz.

Szef Wiadomości TVP Jarosław Olechowski stwierdził, że zwracanie uwagi na cenzurowanie logo WOŚP przez Telewizję Polską jest… “szczuciem” w święta.

Przecież widać, że nie chodziło o „wyblurowanie serduszka WOŚP”, bo jest ono doskonale widoczne na nagraniu. Naprawdę trzeba szczuć nawet w Święta Bożego Narodzenia?!

– napisał Jarosław Olechowski na Twitterze.

Źródło: GW, Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close