Zdrowie i medycyna

Amantadyna zostanie przebadana klinicznie. Zwycięstwo dr. Bodnara

Jak podaje wPolityce.pl, Agencja Badań Medycznych wydała zgodę na przeprowadzenie serii badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu koronawirusa.

Badania składające się na projekt „Skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19” zostaną nie tylko przeprowadzone, ale również sfinansowane. Do udziału w programie dopuszczono dr. Włodzimierza Bodnara, który od dawna starał się nagłośnić sukcesy na polu leczenia koronawirusa amantadyną.

Dziennikarka portalu wPolityce.pl Dorota Łosiewicz wyjaśniła, dlaczego to przedsięwzięcie jest tak istotne:

Ponieważ to ten projekt, na informację o którym tak długo czekaliśmy. Projekt z udziałem dr Włodzimierza Bodnara, pulmonologa z Przemyśla, który od internautów dostał ksywkę „współczesny doktor Judym” i stał się pozytywnym bohaterem w czasach walki z pandemią. To z powodu otwarcia na pacjentów i walki o możliwość leczenia amantadyną, która w przekonaniu doktora i w ocenie tysięcy pacjentów skutecznie zwalcza Sars-COV-2. W swojej walce dr Bodnar był wielokrotnie atakowany przez środowiska naukowców, którzy nie chcieli dać wiary w jego metodę, wyśmiewali ją, a sam doktor był mocno atakowany.

W komitecie naukowym znajdzie się również prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Amantadyna panaceum na epidemię?

Włodzimierz Bodnar to pulmonolog i pediatra z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w zawodzie, który jako pierwszy w Polsce zaczął leczyć pacjentów z COVID-19 za pomocą amantadyny. Jak sam przyznał, nie zamierza składać broni pomimo zmasowanej krytyki ze strony lekarskiego mainstreamu:

Przyjeżdżają do mnie ludzie ze Szczecina, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Częstochowy, Lublina, Zamościa, Białegostoku. Nie mam problemu z leczeniem pacjentów. Mam satysfakcję i nie ugnę się. Przemyśl stał się metropolią leczenia covid-19. I cała Polska o tym wie.

Wyjaśnił również, czym jest owa amantadyna i jakie rezultaty udało mu się do tej pory osiągnąć:

Przypomnę fakty, do opinii publicznej należy ich ocena. Amantadyna (chlorowodorek amantadyny) jest od 60 lat stosowana do leczenia grypy typu A; później była włączona przeciw chorobie Parkinsona. Od marca 2020 roku używam jej do walki z COVID-19. Ponieważ rezultaty były nadspodziewanie dobre, od września 2020 zwiększyłem dawkę. Zwiększyła się tym samym skuteczność leku. Wyleczyłem ponad 1 tysiąc osób, w tym samego siebie. Także wiceministra sprawiedliwości, Marcina Warchoła, który na Twitterze oświadczył, iż: „amantadyna działa na COVID”.

Czy Państwa zdaniem to obiecująca alternatywa względem szczepionek?

Źródło: biznesistyl.pl, wGospodarce.pl, wPolityce.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close