Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaPrawoTechnologie

CD Projekt zhakowany! Haker grozi sprzedażą kodów źródłowych gier!

CD Projekt Red zhakowane

Spółka CD Projekt Red, twórca takich gier jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077, została zhakowana! Hack miał umożliwić cyberprzestępcom dostęp do kodu źródłowego gier Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3, Gwint i specjalnej, niewydanej wersji Wiedźmina 3.

Niezidentyfikowany podmiot uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej sieci wewnętrznej, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT i zostawił list z żądaniem okupu, którego treść upubliczniamy. Chociaż niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, nasze kopie zapasowe pozostają nienaruszone.

– napisała spółka w oświadczeniu.

W opublikowanym liście z żądaniem okupu, hakerzy przekonują, że zdobyli informacje na temat ,,księgowości, administracji, prawa, relacji inwestorskich i nie tylko”. Ponadto cyberprzestępcy mieli uzyskać również kody źródłowe gier wydanych przez CD Projekt.

Przejąłem kody źródłowe Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta i specjalnej, jeszcze niewypuszczonej wersji Wiedźmina 3. Do tego mamy wszystkie wasze dokumenty, dotyczące relacji inwestorskich, administracyjne czy księgowe. Wasze serwery zostały przez nas zablokowane, ale pewnie odzyskacie wszystko z backupów.

– napisał haker.

Cyberpunk 2077 zwrócił się w jeden dzień! Teraz spółka zarabia na czysto!

CD Projekt Red nie zamierza negocjować

Haker zagroził, że jeśli w ciągu 48 godzin CD Projekt nie skontaktuje się z nim, wszystkie kody źródłowe trafią do sieci lub zostaną sprzedane, a dokumenty firmowe trafią do dziennikarzy.

Studio napisało w oświadczeniu, że nie zamierza negocjować lub spełniać żądań hakerów. CD Projekt zapewniło również, że zabezpieczyło już infrastrukturę IT i rozpoczęło przywracanie danych. Deweloper dodał również, że zgodnie z jego wiedzą, zhakowane dane nie zawierały żadnych danych osobowych klientów ani użytkowników:

Wciąż badamy ten incydent, jednak w tej chwili możemy potwierdzić, że według naszej najlepszej wiedzy – zagrożone systemy nie zawierały żadnych danych osobowych naszych graczy lub użytkowników naszych usług. Nie poddamy się żądaniom ani nie będziemy negocjować z przestępcą, mając świadomość, że może to doprowadzić do ujawnienia zagrożonych danych. Podejmujemy niezbędne kroki w celu złagodzenia konsekwencji ewentualnego upublicznienia, w szczególności zwracając się do wszystkich stron, które mogą być dotknięte naruszeniem.

Źródło: Gfinity Esports

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close