MediaPolitykaRynek pracy

Krzysztof Bosak krytykuje podatek od reklam: “Nie ma zgody na zamordyzm rządu PiS”

Jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak skrytykował na Twitterze zamierzenia polskiego rządu w sprawie podatku od reklam.

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji oraz wiceprezes Ruchu Narodowego, na swoim Twitterze opublikował post o następującej treści:

Negatywnie ocenimy sposób działania wielu mediów i firm mających znaczny udział w rynku reklamowym. To jednak żaden powód aby cały sektor medialny wykańczać nowym, pisanym na kolanie podatkiem. Nie ma zgody na zamordyzm rządu PiS.

Projekt ustawy został przygotowany przez Ministerstwo Finansów i przewiduje pozyskanie dodatkowych środków finansowych na przeciwdziałanie skutkom epidemii koronawirusa. Źródłem mają być składki pobierane od reklam w Internecie i mediów tradycyjnych.

Państwo wskazuje na fakt, że podobne rozwiązania od dawna obowiązują w wielu europejskich krajach, np. we Francji, Austrii czy na Węgrzech. Z kolei krytycy pomysłu argumentują, że nowa danina osłabi sektor mediów prywatnych, a nawet doprowadzi do likwidacji części podmiotów.

Konferencja prasowa Konfederacji

Konfederacja zorganizowała konferencję prasową w Sejmie, aby zaprezentować stanowisko formacji wobec planów wprowadzenia podatku od mediów. Przewodniczący koła poselskiego ugrupowania Jakub Kulesza wypowiedział się następująco:

Ten podatek to nie tylko dołożenie 46. pozycji do tych podatków wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, podatku, który koniec końców uderzy w kieszenie zwykłych obywateli, podatników, ponieważ te podatki są przerzucalne, ale to także podatek uderzający w podstawowe prawa, wolności obywatelskie, wolność słowa. Dlatego tym propozycjom się sprzeciwiamy. Będziemy głosować przeciwko i dołączamy do protestu mediów, które zostały lub będą objęte tym podatkiem.

Źródło: gospodarka.dziennik.pl, polskatimes.pl, twitter.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close