PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

Poranne Plotki Biznesowe: Dziś witamy Was nietypowo

Witajcie! Dzisiejsze Poranne Plotki Biznesowe przybrały nietypowy charakter. Jesteśmy medium, które wspiera niezależność mediów. Z tego powodu dzisiejszy przegląd wygląda właśnie w taki, a nie inny sposób.

List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych, pod którym podpisała się „Rzeczpospolita”:

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.

Wprowadzenie go będzie oznaczać:

  • osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
  • ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
  • pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
  • faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 – 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/210209343-List-otwarty-do-wladz-Rzeczypospolitej-Polskiej-i-liderow-ugrupowan-politycznych.html

Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie – pisze Business Insider.

https://businessinsider.com.pl

Tu powinien być Twój portal. Dzisiaj w południe Wirtualna Polska włączy się w akcję protestacyjną przeciwko wprowadzaniu szkodliwej dla mediów składki “z tytułu reklamy”. Od 12:00 na naszej stronie nie znajdziecie Państwo informacji, komentarzy i innych materiałów dziennikarskich. Zamiast treści zobaczycie Państwo czarną planszę oraz będziecie mogli przeczytać jedynie list mediów do władz Rzeczpospolitej Polskiej.

https://wiadomosci.wp.pl/tu-powinien-byc-twoj-portal-6606486320380608a

Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie – napisał Onet.

https://www.onet.pl

No dobra, to teraz zaczynamy Poranne Plotki Biznesowe według wizji świata, jaka marzy się obecnej władzy

„Media bez wyboru”? Rzecznik rządu wyjaśnia: Cyfrowi giganci unikają opodatkowania. Te środki mają być przeznaczone na zdrowie oraz na fundusz ochrony zabytków, to oplata solidarnościowa, która obowiązuje w wielu krajach UE – powiedział w programie „#Jedziemy” rzecznik rządu Piotr Müller. Komentował protest mediów: „Media bez wyboru”. – To są firmy, które przekraczają odpowiednio wysoki próg dochodów, to bardzo zamożne firmy, które stać na to, żeby w sposób solidarny podzielić się swoimi przychodami – mówił dodając, że dziwi go taka forma protestu na takim etapie prac. – Czymś nadzwyczajnym jest to, że duże firmy omijają i nie płacą podatków – wskazał.

https://www.tvp.info/52225320/media-bez-wyboru-protest-podatek-od-mediow-na-czym-polega-podatek-solidarnosciowy-i-na-co-przeznacza-te-pieniadze

Opłata z reklam na służbę zdrowia. Na czym polega podatek solidarnościowy od mediów? Rząd pracuje nad wprowadzeniem podatku od reklamy internetowej i konwencjonalnej. W 2022 r. ma to przynieść budżetowi około 800 mln zł, a uzyskane środki zasilą w głównej mierze Narodowy Fundusz Zdrowia.

https://www.tvp.info/52225124/oplata-z-reklam-na-sluzbe-zdrowia-na-czym-polega-tzw-podatek-solidarnosciowy-od-mediow

Ataki na prof. Krystynę Pawłowicz. Kiedyś agresja, teraz fake newsy. Politycy opozycji i ich sympatycy rozpowszechniają w niedzielę fałszywe informacje na temat prof. Krystyny Pawłowicz. To nie pierwszy atak na sędzię Trybunału Konstytucyjnego – w przeszłości niszczono m.in. jej biuro poselskie; była też atakowana przez agresywnych działaczy KOD-u.

https://www.tvp.info/52185074/krystyna-pawlowicz-kolejny-atak-na-sedzie-tk-tym-razem-poprzez-fake-newsy

Kryzys w PO, ale Polacy nie chcą powrotu Tuska. „Opuścił nas, by awansować”. Kryzys trwa w Platformie Obywatelskiej. Wielu polityków zbuntowało się przeciwko Borysowi Budce, pojawiły się nawet głosy, że powinien od zrzec się stanowiska szefa partii. Jak podaje „Super Express”, pojawiły się sugestie, że to Donald Tusk mógłby zastąpić Budkę. Z badania gazety wynika jednak, że Polacy tego nie chcą.

https://www.tvp.info/52224918/donald-tusk-na-szefa-platformy-sondaz-wyniki-badania-opuscil-ich-by-awansowac

Rzeczniczka Porozumienia odwołana. Zainteresowana twierdzi coś innego. Magdalena Sroka została odwołana z funkcji rzeczniczki prasowej Porozumienia – poinformował europoseł Adam Bielan. Na jej miejsce powołano posła Włodzimierza Tomaszewskiego. To ciąg dalszy dwuwładzy w koalicyjnej partii Zjednoczonej Prawicy. Odwołana Magdalena Sroka zapewnia jednocześnie, że nadal pozostaje rzeczniczką „prawdziwego Porozumienia”.

https://www.tvp.info/52216514/spor-w-porozumieniu-adam-bielan-prezydium-zarzadu-odwolalo-rzeczniczke-prasowa-magdalena-sroka-komentuje

Trzaskowski ma obsesję na punkcie TVP Info? „PO chciałaby w zamian ARD albo ZDF”. Rafał Trzaskowski wyraził w Radiu Zet podejrzenie, że pytania, które otrzymuje od słuchaczy w rzeczywistości są pytaniami TVP Info. – To jakaś fobia Trzaskowskiego. Za wszystko co złe obarcza media publiczne. To tylko potwierdza ogólną opinię, że jest wyjątkowo słabym prezydentem. Rozumiem, że politycy PO w miejsce TVP Info chcieliby wprowadzić ARD lub ZDF, czyli niemieckie telewizje publiczne. Skoro według nich wystarcza duże lotnisko w Berlinie, to czemu nie mieć głównych mediów obcojęzycznych – ocenił w rozmowie z tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

https://www.tvp.info/52212675/prezydent-warszawy-rafal-trzaskowski-zamierza-ubiegac-sie-o-kolejna-kadencje-dobrze-ocenia-rzady-borysa-budki-w-platformie-obywatelskiej

Kto byłby najlepszym premierem rządu Zjednoczonej Prawicy? Wskazano zdecydowanego lidera. Kto byłby najlepszym kandydatem na szefa rządu Zjednoczonej Prawicy? Ankietowani przez IBRiS wskazali zdecydowanego lidera – Mateusza Morawieckiego. Jego pozostanie na stanowisku premiera popiera ponad 30 proc. badanych.

https://niezalezna.pl/379582-kto-bylby-najlepszym-premierem-rzadu-zjednoczonej-prawicy-wskazano-zdecydowanego-lidera

Dorota Kania UJAWNIA: Kto sfinansował obecną opozycję? Tajemnica III RP. Równo trzydzieści lat temu miały miejsce niejasne transakcje, które zasiliły lewicę i liberałów. Podejrzane przepływy finansowe, pieniądze w reklamówkach i środki zza granicy. Tak między innymi wyglądało finansowanie partii, w których działali politycy, do dziś odgrywający kluczowe role w życiu publicznym – mówiła red.Dorota Kania zapowiadając najnowszy odcinek programu „Koniec Systemu” w Telewizji Republika.

https://niezalezna.pl/379569-dorota-kania-ujawnia-kto-sfinansowal-obecna-opozycje-tajemnica-iii-rp

Podsumowując, zachęcamy do wsparcia protestu mediów.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close