GastronomiaGospodarkaZdrowie i medycyna

Sanepid daje za wygraną! Urzędnicy wycofują się z udawanych kontroli

Restauratorzy mogą odetchnąć z ulgą. Sanepid nie będzie już nachodzić buntujących się przedsiębiorców pod pretekstem kontroli żywności.

Główny Inspektor Sanitarny polecił wycofanie wytycznych dla pracowników Sanepidu. Jak ujawniło Radio Zet, instytucja odwiedzała restauratorów z “prawie gotowymi” wnioskami o ukaranie, pod pozorem kontroli żywności.

Oczywiście prawdziwym powodem wizyt służb sanitarnych było funkcjonowanie lokali wbrew obowiązującym obostrzeniom. Kontrowersyjne postępowanie urzędników ujawnione w mediach zainteresowało Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do GIS-u.

Szef GIS-u Krzysztof Saczka w odpowiedzi stwierdził, że “zwrócił się do terenowego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o ich (przepisów – dop. red.) wycofanie”. Podkreślił również, że zarekomendował kontrolowanie placówek zgodnie z prawem:

Uprzejmie informuję, że Główny Inspektor Sanitarny nie opracował, ani nie wydawał w innej formie wytycznych dotyczących sposobu przeprowadzania kontroli przedsiębiorców, których dotyczy wyżej wymienione pismo.

Możliwe, że cała sytuacja nie ujrzałaby światła dziennego bez dociekliwości niezależnych mediów.

Źródło: msp.money.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close