PrawoTurystykaZdrowie i medycyna

Turyści szturmują Zakopane! Koronaimprezy i interwencje policji [WIDEO]

Mamy potężny najazd turystów na Zakopane – mówi rzecznik tamtejszej policji Roman Wieczorek. Jak widać, turyści nie próżnują.

Jak relacjonuje policja, Zakopane przeżywa obecnie prawdziwe oblężenie. Funkcjonariusze muszą zmagać się z awanturnikami w hotelach, nietrzeźwymi na ulicach czy spontanicznymi imprezami, które pełne są rozbawionych wczasowiczów. Przypomnijmy, że mamy właśnie pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń.

Rzecznik policji Roman Wieczorek w następujący sposób opisał aktualną sytuację w Zakopanem:

Noc z piątku na sobotę dla zakopiańskich policjantów była bardzo ciężka. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedna osoba z narkotykami.

Mundurowi podjęli szereg interwencji w pensjonatach i hotelach, zatrzymali wiele pijanych osób i nałożyli sporo mandatów za nielegalne zgromadzenia lub brak maseczek ochronnych.

Jak stwierdził reprezentant służb, to nie koniec, a dopiero początek turystycznego klimatu:

Spodziewamy się, że dzisiejszej nocy może być podobnie, więc będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia.

Do zaskakującej sytuacji doszło ok. godziny 22 na Krupówkach, gdzie tłum kilkudziesięciu osób śpiewał i tańczył w najlepsze. Na widok policji część osób uciekła z miejsca zdarzenia.

Jak widać, Polacy coraz częściej ignorują rządowe restrykcje i świadomie łamią lockdown.

Źródło: tvp.info, wiadomosci.wp.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close