HandelKultura i sztukaMarketingMediaPolskaŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Disney+ ma już prawie 100 milionów subskrybentów!

Disney+ notuje wzrost subskrypcji

Platforma streamingowa Disney+ wystartowała w listopadzie 2019 roku, początkowo w USA, Kanadzie i Holandii. Jak wynika z raportu finansowego The Walt Disney Company, platforma ma już 94,9 mln subskrybentów. W samym tylko 2020 roku serwis zyskał 64,8 mln nowych subskrybentów. Wzrost liczby użytkowników wynika z trwającej globalnej ekspansji Disney+ i debiutu na kolejnych rynkach. Paradoksalnie, cegiełkę do sukcesu platformy mogła dołożyć pandemia koronawirusa i lockdown.

Mimo wzrostu liczby subskrybentów, nieznacznie spadł miesięczny przychód z abonenta. W styczniu zeszłego roku wynosił on 4,03 dolara, podczas gdy na koniec 2019 roku 5,56 dolara. Wynika to ze zróżnicowanych cen abonamentów na różnych rynkach na świecie. Koncern spodziewa się, że do końca 2024 roku z jego platformy będzie korzystać 230-260 mln osób płacących abonament.

Hakerzy sprzedali skradzione kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3!

Disney+ z bogatą ofertą

Koncern spodziewa się dalszych sukcesów, a pomóc ma w tym bogata biblioteka treści. Serwis ma w swojej bibliotece seriale, firmy i programy wyprodukowane przez Walt Disney Studios i Walt Disney Television oraz tytuły pod markami Marvel, National Geographic, Pixar i Star Wars.

Koncern zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku latach pojawi się po 10 produkcji rozgrywających się w uniwersach Star Wars i Marvela, a także 15 animacji od studiów Pixara i Disneya. Wśród nowości z „Gwiezdnych wojen” są serial „Obi-Wan Kenobi” z Ewanem McGregorem i Haydenem Christensenem (zdjęcia ruszą wiosną 2021 roku), „Andor” (prequel do „Łotra 1”), który ma pojawić się w 2022 roku, oraz „Lando”. Ogłoszono również dwa spin-offy do hitowego serialu „Mandalorian” dostępnego na Disney+. To „Strażnicy Nowej Republiki” i „Ahsoka”, w tym drugim zagra Rosario Dawson.

Z najbliższych nowości Marvel Studios, 15 stycznia miała premiera serialu „WandaVision”. Z kolei 9 marca pojawi się „The Falcon and the Winter Soldier”, a latem animacja „What If…?” latem. Na 2021 roku zaplanowano też premierę serialu „Ms. Marvel” i „Hawkeye”, a na 2022 rok – „She-Hulk” i „Moon Knight”.

Disney jest drugim największym graczem rynku streamingowego na świecie. Niedoścignionym liderem nadal pozostaje Netflix, który ma ponad 200 mln subskrybentów.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close