GospodarkaRolnictwoŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Huawei uruchomił… hodowlę świń. Firma chce się też zająć górnictwem

Huawei hoduje teraz świnie

Chińskie media podały, że Huawei uruchomił inteligentny program hodowli świń z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Wcześniej Ding Lei, założyciel NetEase, Jack Ma, założyciel Alibaba i Liu Qiangdong, założyciel JD.com, również potwierdzili, że zajmują się hodowlą świń.

Inteligentny system świń Huawei obejmuje monitorowanie, analizę dużych zbiorów danych, prognozowanie, podejmowanie decyzji, pełną kontrolę, inspekcję przez robota i zdalne sterowanie z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji.

Eksperci uważają, że wejście Huawei na rynek trzody chlewnej wynika z chęci znalezienia nowych źródeł dochodu za pomocą produktów, na które stale istnieje duże zapotrzebowanie. Sprzedaż urządzeń mobilnych firmy gwałtownie spadła od czasu nałożenia sankcji przez USA.

W Łodzi wystartują… bezzałogowe taksówki CityAirbus. Tak, w Łodzi

Huawei chce wydobywać węgiel

Podczas ceremonii otwarcia Smart Mine Innovation Lab w Taiyuan w prowincji Shanxi 9 lutego założyciel firmy Ren Zhengfei powiedział, że ponad rok po nałożeniu sankcji przez USA Huawei uruchomił program samoratowania Naniwan. Firma planuje również rozwijać wydobycie węgla, metalurgię, treści muzyczne, inteligentne ekrany, komputery osobiste i tablety.

Jednak felietonista finansowy Wang Jian powiedział, że tradycyjne branże Huawei są wciąż w powijakach, zbyt małe, aby znacząco pomóc koncernowi. Uważa się, że firmie wkrótce zabraknie zapasów półprzewodników, więc jego podstawowa działalność może wygasnąć, zanim firma osiągnie znaczące zyski w innych branżach.

Chińskie przedsiębiorstwo od roku 2012 jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych. Jest producentem wyrobów elektroniki użytkowej, w tym drugim co do wielkości po Samsungu, a przed Apple, światowym producentem smartfonów. Jest również znaczącym w skali światowej producentem sprzętu i rozwiązań informatycznych.

W Polsce przedsiębiorstwo znane jest również za sprawą swoich modemów bezprzewodowych, wykorzystywanych przez wielu dostawców usług internetowych, między innymi T-Mobile, Plus, Orange oraz Play. W 2019 roku dyrektor sprzedaży Huawei Polska Weijing W. został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin. W wydanym oświadczeniu nie przyznał się do winy. W związku z zatrzymaniem zwolniono go z zajmowanego stanowiska.

Źródło: MeatInfo

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close